• 2011-07-28

Weekendowy program Sceny Letniej w Gorzowie

29 lipca 2011 r. o godz. 12.00 rozpocznie się weekendowy program Sceny Letniej. Pierwszym z zaprezentowanych filmów będzie Bajka o smoku i królu leniuchu w reżyserii Katarzyny Słomskiej.

Opisy spektakli na najbliższy weekend Sceny Letniej.

29 lipca, godz. 12.00
Bajka o smoku i królu leniuchu

Scenografia i reżyseria: Katarzyna Słomska
Muzyka: Tomasz Frączek
Teksty piosenek: Agnieszka Stróż
Występują: Katarzyna Słomska, Lidia Kucharska, Mariola Kuźnik, Paweł Wiśniewski, Sebestian Skoczeń

Przedstawienie O smoku i królu leniuchu, to historia króla Histeriusza, któremu nic nie chce się robić. Na zamku pojawia się tajemniczy gość, przed którym cała królewska świta umyka. Jest to wspaniała zabawa i lekcja szlachetnych zasad, w której bogactwo walorów plastycznych i muzycznych sprawia, że bajka zapada na długo w pamięci dziecka.

30 lipca, godz. 20.30
Scenki z Zoszczenki
wg opowiadań Michała Zoszczenki

Adaptacja i reżyseria: Grzegorz Matysik
Nagrania: Mariusz Ambrożuk
Kostiumy i opracowanie muzyczne: Artur Beling
Występują: Beata Beling, Artur Beling, Wojciech Czarnota, Sławomir Krzywiźniak i Ludwik Schiller

Jest to spektakl złożony z krótkich, komicznych scen, opartych na prozie znakomitego rosyjskiego pisarza i humorysty Michała Zoszczenki. Absurd porewolucyjnej rzeczywistości radzieckiej Rosji przeplata się w nich z podstawowym problemem, który możemy odnaleźć w całej twórczości pisarza – brakiem komunikacji między ludźmi.

Termin bohater Zoszczenki wszedł na stałe do języka rosyjskiego, jako określenie ćwierć, a co najwyżej półinteligenta, o bardzo wysokich aspiracjach, ale marnych do nich podstawach. Charakterystyczny jest w związku z tym bardzo pokrętny i zabawny język, którym mówią zoszczenkowe postaci – równie absurdalny i śmieszny, jak sytuacje między nimi. Ciepły kontrapunkt dla akcji scen stanowi kilka romansów rosyjskich, śpiewanych przez aktorów.

31 lipca, godz. 20.30

Podróż z piosenką
Recital Olgi Bończyk i Władysława Grzywny

Zwiedzanie rozpocznie się od Ameryki. Wchodząc do Cabaretu można usłyszeć, że to tylko w New Yorku są najpiękniejsze tęcze czyli Over the rainbow. Przenosząc się do Francji, gdzie Pod niebem Paryża widz uświadamia sobie, że tylko tam można przeżyć Życie na różowo śpiewając Parole. Włochy, to kolejne miejsce i kolejne niezapomniane szlagiery. Wszyscy będą mogli spróbować swoich sił śpiewając Lasciate mi cantare, Come prima, Volare czy Nie płacz kiedy odjadę. Na koniec powrót do Polski i do naszych festiwali na których królowały takie piosenki jak: Do zakochania jeden krok, Walc Embarras czy Gdy mi Ciebie zabraknie…

Podróż z piosenką – to recital sentymentalny, pełen wzruszeń, radości i zabawy, w którym każdy będzie mógł przenieść się choćby na chwilę do innej rzeczywistości.

29 lipca – 31 lipca 2011 r.
Teatr im. Juliusza Osterwy
ul. Teatralna 9
Gorzów Wielkopolski

Dodaj komentarz