• 2011-07-25

Artefakty – wystawa rzeźb Michała Staszczaka

5 sierpnia 2011 r. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki w Legnicy odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb Michała Staszczaka Artefakty. Wystawa potrwa do 26 sierpnia 2011 r.

Michał Staszczak. Materiały udostępnione przez organizatora

Michał Staszczak. Materiały udostępnione przez organizatora

Na wystawie Artefakty w Galerii Sztuki w Legnicy wrocławski rzeźbiarz Michał Staszczak pokaże teraźniejszość odkrytą w przyszłości. Prezentowane rzeźby to elementy naszego świata zatopione w odrębne byty.

Michał Staszczak pracuje metodą asamblażu. Kolekcjonuje elementy rzeczywistości – stare klucze, trybiki, części maszyn, guziki, kawałki kory, kraniki, i rekompiluje je w nowe obiekty, które następnie odlewa z metalu. Choć można w pracach rozpoznać znajome elementy, wyglądają jakby pochodziły z innej czasoprzestrzeni. To właśnie metamorfoza trywialnego w niezwykłe jest dla artysty najważniejsza

Obiekty, które tworzę, paradoksalnie nie mają swoich odpowiedników w rzeczywistości, choć są skonstruowane z jej elementów

Michał Staszczak

Michał Staszczak (ur. 1979) absolwent rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w 2005 roku. Obecnie pracownik dydaktyczny tej samej uczelni w pracowni małej formy rzeźbiarskiej i pracowni odlewniczej prof. Jacka Dworskiego. W październiku 2010 otworzył przewód doktorski.

Autor statuetki Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Prowadzi warsztaty i pokazy odlewnictwa artystycznego. Jest współorganizatorem wrocławskiego Festiwalu Wysokich Temperatur. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Michał Staszczak Artefakty
Wernisaż: 5 sierpnia 2011 r., godz. 18.00
Wystawa potrwa do 26 sierpnia 2011 r.

Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1
Legnica

Dodaj komentarz