• 2011-07-22

Pokażmy się z książką – piknik ze Strefą Wolnego Czytania

23 lipca 2011 roku w dzielnicy Podgórze w Krakowie odbędzie się piknik z książką.

Strefa Wolnego Czytania - logo (z materiałów organizatora)

Strefa Wolnego Czytania - logo (z materiałów organizatora)

Podgórze zamieni się w wielką Strefę Wolnego Czytania.Od godziny 10.00 w Cafe Culca (przy ul. Mostowej 14) zaplanowano m.in.: wspólne zabawy z dziećmi, wymianę książek dla najmłodszych w ramach akcji Radosny Przekaźnik Książkowy, konkurs na najpiękniejszą bajkę oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą fragmentu książki.

A w samo południe – Pokażmy się z ksiażką czyli literacki happening na Kładce Bernatka. Na wszystkich uczestników pikniku z książką czekają drobne niespodzianki.

Szczegółowy program:

  • Radosny Przekaźnik Książkowy dla dzieci w Cafe Culca przy ul. Mostowej 14 – godziny: 10.00–14.00

Wszystkie dzieci zostaną zaproszone do wspólnego czytania i dzielenia się literackimi zdobyczami. W trakcie Przekaźnika będzie można wymienić się książkami, poznać ulubione lektury innych dzieci, wyszukać nowe fascynujące czytanki.

A przede wszystkim poznać nowych przyjaciół. Przekaźnik Książkowy opiera się na kilku prostych zasadach: przynosimy wybrane przez siebie książki. Osoby zainteresowane wymianą ustalają jej zasady między sobą. Możemy się nimi wymieniać lub wręczać je w prezencie.

Wymiana jest nieodpłatna, a książki, które nie zostaną wymienione, zabieramy ze sobą. Uwaga: pamiętajmy, aby książki, które chcemy wymienić były w dobrym stanie, czym przyniosą radość z lektury innym dzieciom.

Na wszystkich uczestników Radosnego Przekaźnika Książkowego będzie czekać orzeźwiająca lemoniada i tartinki.

  • Cała Kładka Czyta – godzina: 12.00

Happening na Kładce Bernatka, czyli Pokażmy się z książką. Uczestnicy happeningu spotkają się w samo południe na Kładce, usiądą i będą czytać. Wszystkie osoby, które przed godz. 12.00 zajrzą do Cafe Culca, otrzymają balony, przypinki Strefy Wolnego Czytania oraz te ze słodkim culcowym leniwcem.

  • Wielkie leniuchowanie – godziny: 10.00–16.00

Wielkie leniuchowanie po drugiej stronie Kładki Bernatka. Na zielonym skwerku będą czekać wygodne sofy oznaczone logo Strefy Wolnego Czytania. To idealne miejsce na sobotni wypoczynek z książką oraz lemoniadą.

Krakowskie Biuro Festiwalowe
ul. Olszańska 7
31-513 Kraków

Dodaj komentarz