• 2011-07-21

Wystawa Agnieszki Grodzińskiej Echo Park w Opolu

26 lipca 2011 roku o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu odbędzie się wernisaż Agnieszki Grodzińskiej, zatytułowany Echo Park .

Wystawa Agnieszki Grodzińskiej ECHO PARK (zdjęcie z materiałów organizatora)

Wystawa Agnieszki Grodzińskiej Echo Park (zdjęcie z materiałów organizatora)

Projekt Echo Park to rodzaj epistemologicznego rozważania na temat sztuki. Problem niespójności przekazu i odbioru, na który składa się rozbieżność między tym, co postrzegamy i tym, co jest oraz przeczucie braku obiektywizmu w tworzeniu to kwestie, na których opiera się sztuka Agnieszki Grodzińskiej. Artystka podkreśla fakt nieustannego przetwarzania, obecnego nawet podczas – wydawałoby się – biernego odbioru.

Twórczość Agnieszki Grodzińskiej wyrasta z gruntu malarstwa, a jej prace charakteryzuje właściwe dla tej dyscypliny myślenie obrazami. W erze informacyjno-dokumentacyjnej przytłaczająca większość przekazywanej treści przybiera formę obrazu. Następuje przeładowanie informacjami wizualnymi: kolorami, kształtami, strukturami oraz całym znaczeniem, jakie one niosą w każdej z warstw ikonograficznych. Wśród tej kakofonii przekazu artystka często wybiera obrazy, które wydają się jej intrygujące – paradoksalnie – poprzez swoją nieatrakcyjność.

27 lipca–15 sierpnia 2011 r., godz. 10.00–18.00
Galeria Sztuki Współczesnej
pl. Teatralny 12
Opole

Dodaj komentarz