• 2011-07-21

Święto Papieru

23–24 lipca 2011 roku w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju odbędzie się XI Święto Papieru. Ideą organizatorów jest popularyzowanie wiedzy o papierze, jego historii,  znaczeniu dla rozwoju cywilizacji oraz roli we współczesnym świecie.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, fot. Joanna Sokołowska

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, fot. Joanna Sokołowska

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom przygotowano program pełen atrakcji m.in. samodzielne czerpanie i barwienie papieru według historycznych technik, badanie jego właściwości, np. wytrzymałości bądź gramatury papieru, prezentacje dawnych metod drukarskich, pokazy technik graficznych i wiele innych niespodzianek.

Po raz pierwszy dusznicki dziedziniec muzealny zamieni się także w wybieg dla modelek, gdzie zaprezentowane zostaną ubrania z papieru wykonane przez chętnych, którzy chcieliby popróbować swoich sił w projektowaniu.

Dla melomanów zaplanowano koncert bluesowo-rockowego zespołu Centrala 57, który odbędzie się w 23 lipca o godzinie 16.30. Reklamą powinny być słowa samych artystów: Nasza muzyka z okolic Nysassipi, spod Śnieżnika jest mieszaniną radosnych, fajnych rytmów, bo blues wcale nie musi być smutny i nostalgiczny.

Tradycją stała się także współpraca dusznickiej instytucji z Dawidem Hadarem, nauczycielem fotografii i sztuki w Muzeum Tel Aviv. W tym roku w jego wykonaniu zobaczymy warsztaty cliche verre. Ta rzadka technika graficzna wynaleziona została w połowie XIX w. we Francji. Z polskich artystów stosował ją m.in. Bruno Schulz.

23 – 24 lipca 2011 r.
Muzeum Papiernictwa
Duszniki Zdrój

Dodaj komentarz