• 2011-07-20

Spotkanie z uczestnikami rezydencji artystycznych Beyond the time

21 lipca 2011 r. o godz. 17.00 w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej odbędzie się kolejne spotkanie z uczestnikami międzynarodowych rezydencji artystycznych Beyond the time / Poza czasem: Esperanzą Cortes z USA, Michaelem Vincentem Manalo z Filipin oraz Guy Boschem z Holandii.

Yasuaki Onishi tworzy instalację w Galerii Bielskiej BWA, fot. K. Morcinek

Yasuaki Onishi tworzy instalację w Galerii Bielskiej BWA, fot. K. Morcinek

Podczas spotkania artyści przedstawią swoją twórczość w formie prezentacji multimedialnej oraz opowiedzą o projektach, które zrealizują podczas pobytu w Bielsku-Białej.

Dotychczas swoje działania zaprezentowali Tita Salina i Irwan Ahmett z Indonezji, którzy wspólnie z uczniami Liceum Plastycznego w Bielsku-Białej zrealizowali w przestrzeni miasta kilka akcji w ramach projektu Urban Play oraz Yasuaki Onishi z Japonii, który na trzech poziomach holu Galerii Bielskiej BWA zrealizował efemeryczną instalację, wykorzystując gorący, lejący się klej i folię polietylenową. Swoją pracą symbolicznie nawiązał do historii Bielska-Białej.

1 września 2011 r. o godz. 17.00 planowana jest prezentacja dokumentacji wydarzeń, projektów i wszystkich działań sześciorga uczestników rezydencji artystycznych.

Yasuaki Onishi tworzy instalację w Galerii Bielskiej BWA, fot. K. Morcinek

Yasuaki Onishi tworzy instalację w Galerii Bielskiej BWA, fot. K. Morcinek

Esperanza Cortes – artystka kolumbijskiego pochodzenia. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Studiowała rzeźbę w Queens College w Nowym Jorku. Jej prace były prezentowane w wielu galeriach i muzeach w USA i na świecie. Jest laureatką licznych nagród i grantów. W swojej twórczości stara się badać świadomość narodową i osobistą; usiłuje dotrzeć ze swoimi pracami do ludzi z różnych części świata, różnych środowisk, kultur i klas.

Podczas pobytu w Bielsku-Białej zamierza wykonać w przestrzeni publicznej rzeźbę opartą na symbolice róży. Zainspirowała ją rzeka Biała i czerwone róże występujące w herbie dawnej Białej. Przeprowadzi również warsztaty plastyczne – lepienia z gliny tradycyjnych kolumbijskich róży, oraz taneczne – z muzyką merengue.

Michael Vincent Manalo – artysta, fotografik z Filipin. Jest samoukiem w dziedzinie mediów cyfrowych. W swojej sztuce łączy obrazy wyimaginowane ze scenami uchwyconymi za pomocą aparatu. Jego fotograficzne manipulacje odtwarzają historie ludzi, ich emocje, ale są również literackim kreacjami, w których można dostrzec kryjące się wewnątrz każdego człowieka uczucia.

Michael Vincent Manalo jest zdobywcą licznych nagród, jego fotografie były publikowane w wielu znanych czasopismach na świecie. Projektuje okładki książek, płyt i plakatów. Podczas rezydencji artystycznych umieści w przestrzeni miasta kilka lightboxów, przedstawiających surrealistyczne obrazy Bielska-Białej.

Guy Bosch – holenderski artysta, fotografik i DJ. Ukończył studia z fotografii w Royal Academy of Art w Hadze w Holandii. Podczas studiów zaczął również działać w branży muzycznej. Styl jego muzyki można nazwać eklektycznym. Jego udział w rezydencjach artystycznych zaowocuje kilkoma występami muzycznymi w bielskich klubach, podczas których swoje zainteresowania muzyczne połączy z wizualizacjami.

Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11
43-300 Bielsko-Biała

Dodaj komentarz