TAKK! Tymczasowa Akcja Kulturalna Katowice

Do 20 lipca 2011 r. trwają zapisy na warsztaty w ramach projektu TAKK! Tymczasowa Akcja Kulturalna Katowice.

Food Design. Materiały udostępnione przez Narodowy Instytut Audiowizualny

Food Design. Materiały udostępnione przez Narodowy Instytut Audiowizualny

TAKK! jest tymczasowym, interdyscyplinarnym i interaktywnym klubem kulturalnym, który przez pięć letnich tygodni stanie się platformą spotkania dla sztuki, designu, fotografii, muzyki, literatury, komiksu, mody i architektury. Program projektu został podzielony na dwa bloki: działania i prezentacje.

Działania to cykl warsztatów/ interakcji z udziałem gości polskich i zagranicznych, wykorzystujących różne dziedziny sztuki i pobudzających odbiorców kultury do działania. Prezentacje skupiać się będą na ukazywaniu różnorodności współczesnej kultury, z największym naciskiem położonym na koncerty nietuzinkowych wykonawców zagranicznych i krajowych.

Warsztaty:

  • 29.07–10.08.2011 r., dział sztuka – Cecylia Malik, Małgorzata Markiewicz, Michał Smandek, Paweł Szeibel, Natalia Bażowska
  • 8.08–14.08.2011 r., dział design –USIN-e i Wzorro
  • 16.08–19.08.2011 r., dział design dla dzieci – Justyna Kucharczyk, Kamil Kamysz i Kasia Pełka
  • 30.07 i 13.08.2011 r., food design – Patrycja Walter
  • 23.08–27.08.2011 r., dział komiks – Michał Śledź Śledziński, Jacek Frąś
  • 16.08–20.08.2011 r., dział muzyka – Ronnie Deelen

Akcje i warsztaty w ramach projektu TAKK! Tymczasowej Akcji Kulturalnej Katowice przeprowadzą designerzy: Matylda Sałajewska i Jan Körbes, USIN-e i Wzorro Design, Patrycja Walter, Justyna Kucharczyk, Kamil Kamysz i Kasia Pełka, artyści: Cecylia Malik, Małgorzata Markiewicz, Michał Smandek, Paweł Szeibel, Magdalena Starska, Natalia Bażowska, Julita Wójcik, Ronnie Deelen, KOKOŁO – grupa młodych śląskich artystów z katowickiej ASP, architekci: Justyna Gorgoń, Bartłomiej Nawrocki i Wojciech Czapnik oraz twórcy komiksowi: Michał Śledź Śledziński i Jacek Frąś. W ramach projektu odbędzie się także wystawa fotografii studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Uniwersytetu Tomasza Baty w Zlinie.

Projekt TAKK! Tymczasowa Akcja Kulturalna Katowice jest częścią Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011 organizowanym przez Rondo Sztuki, współorganizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Audiowizualny, Miasto Katowice i Akademię Sztuk Pięknych. Partnerem Projektu jest Instytucja Kultury Katowice 2016 Biuro ESK.

Rondo Sztuki
Rondo im. Jerzego Ziętka 1
Katowice

Dodaj komentarz