• 2011-07-16

Piaskownica w Dworku Białoprądnickim

18 lipca 2011 r. o godz. 19.00 w Dworku Białoprądnickim w Krakowie wystąpią Anna Walkowiak-Sikorska i Artur Gotz w sztuce Michała Walczaka pt. Piaskownica. W każdy poniedziałek lata Dworek Białoprądnicki zaprasza na VIII Białoprądnicki Teatr Ogrodowy, w ramach którego zobaczyć można interesujące spektakle w niecodziennej ogrodowej scenerii.

"Piaskownica" w Dworku Bialopradnickim (zdjęcie z materiałów organizatora)

"Piaskownica" w Dworku Bialopradnickim (zdjęcie z materiałów organizatora)

Tytułowa piaskownica to miejsce, w którym nawiązywane są pierwsze, często w nieporadności swej zabawne, relacje damsko-męskie, które przeradzają się w działania szczegółowo zaplanowane. Miłka zaczyna z premedytacją używać kobiecych sztuczek, a Protazek, w stanie zakochania, dość łatwo nim ulega.

Nic nie jest jednak powiedziane wprost, bohaterzy przybierają bezpieczne dla nich pozy, chroniące przed ewentualnym krzywdzącym odrzuceniem. A to właśnie nieumiejętność wyrażania emocji ostatecznie skazuje Protazka na samotność. Ta niby dziecięca zabawa pokazuje jacy jesteśmy: gramy, posługujemy się dziwnym językiem – substytutem języka uczuć i uciekamy w zgubny świat wyobraźni i wirtualnej rzeczywistości.

Michał Walczak to jeden z najciekawszych dramatopisarzy i reżyserów teatralnych młodego pokolenia. W 2001 roku za swój debiut dramatopisarski, Piaskownicę właśnie, otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie dramaturgicznym My na progu nowego wieku.

Reżyseria: Adam Biernacki
Scenografia: Adam Grządziel
Występują: Anna Walkowiak-Sikorska, Artur Gotz

18 lipca 2011 r., godz. 19.00
CK Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2
Kraków

Dodaj komentarz