• 2011-07-15

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza

Od 20 marca do 1 sierpnia 2011 roku odbywa się Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza, zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Radomsku.

Miejski Dom Kultury w Radomsku jest organizatorem cyklicznego wydarzenia, jedynego poświęconego twórczości braci Różewiczów, którzy swoje młodzieńcze lata spędzili właśnie w Radomsku. W tym roku zaplanowana jest kolejna edycja Różewicz Open Festiwal w ramach, którego przeprowadzany jest III Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza, który trwa do 1 sierpnia 2011r.

Konkurs skierowany jest do twórców, którzy czekają na swój debiut. Laureatami poprzednich edycji są Jacek Kawecki oraz Piotr Mosoń. Nagrodą w Konkursie jest wydanie debiutanckiego tomu poezji. Dzięki wygranej mógł się ukazać tomik Piotra Mosonia Separatum, który zdobył Nagrodę Główną II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza, organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Radomsku w ramach Różewicz Open Festiwal Radomsko 2010. Natomiast wcześniej ukazał się tom poezji Piotra Kaweckiego Przewodnik dla nieprzygotowanych. Wydawcą książek jest Miejski Dom Kultury w Radomsku.

Tegoroczna edycja konkursu została ogłoszona podczas Wieczoru Poetów, czyli w przeddzień Światowego Dnia Poezji – 20 marca – kiedy to Miejski Dom Kultury w Radomsku gościł dwóch poprzednich laureatów.

W jury obecnej edycji Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza zasiądą: Bohdan Zadura, Ireneusz Kaczmarczyk oraz Dorota Koman.

20 marca-1 sierpnia 2011 r.
Miejski Dom Kultury
Radomsko

Dodaj komentarz