• 2011-07-15

Jose Torres w Polkowicach

10 sierpnia 2011 roku o godz. 19.00 w Kinie w Polkowicach odbędzie się koncert Jose Torres’a.

Jose Torres (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Jose Torres (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Jose Torres znany jest ze swojego niespożytego scenicznego temperamentu i pełnej radości  muzyki, ale tym razem zaprezentuje nam  inną twarz. Artysta przyjedzie do Polkowic bez towarzyszącego mu zazwyczaj zespołu Salsa Tropical, by, akompaniując sobie tylko na gitarze, opowiedzieć o swej ojczyźnie – Kubie.

Jose Torres opuścił Kubę 30 lat temu. Ze względu na warunki polityczne, nie mógł do niej powrócić nawet na krótkie wakacje. Koncert Podróż sentymentalna powstał z tęsknoty za rodzimą wyspą oraz z głębokiej potrzeby opowiedzenia o jej pięknej kulturze i muzyce.

Program ten pozwala poznać artystę – największego popularyzatora salsy w Polsce – z nieco innej melancholijnej i nostalgicznej strony. Niezwykłą atmosferę Podróży sentymentalnej buduje zarówno kubańska muzyka, z tak charakterystyczną dla niej radością życia, jak i tęsknota, którą słychać w głosie twórcy.

Nie znaczy to jednak, że koncertowi brakuje dynamiki i energii. Jose Torres, z charakterystyczną dla siebie swadą i charyzmą, opowie publiczności o latach młodości spędzonych na Kubie, przytoczy anegdoty z pierwszych dni spędzonych w zimnej i ponurej Polsce epoki  PRL-u, podzieli się ze słuchaczami obserwacjami z przemian, jakie zaszły w naszym kraju na przestrzeni tych 30 lat, zaśpiewa piosenki, które poznał już u nas, ale przypominały mu one o jego ojczyźnie, m.in. Sambę sikoreczkę w pięknej, świeżej aranżacji.

Koncert Jose Torresa odbędzie się w ramach zapoczątkowanego w maju przez Polkowickie Centrum Animacji cyklu Music Evenings, którego ideą jest prezentacja najciekawszych zespołów i artystów solowych, wyróżniających się na polskiej scenie muzycznej ze względu na ciekawy repertuar czy rodzaj wykonywanej muzyki.

10 sierpnia 2011 r., godz. 19.00
Kino
ul. Dąbrowskiego 1
Polkowice

Dodaj komentarz