• 2011-07-14

The Sisters of Sheynville

31 sierpnia 2011 roku w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu wystąpi żeński sekstet wokalny z KanadyThe Sisters of Sheynville.

The Sisters of Sheynville (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

The Sisters of Sheynville (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

The Sisters of Sheynville uznane zostały za najlepszą grupę wokalną roku 2008 przez Canadian Folk Music Awards. To żeńska grupa wokalna, ożywiona żydowskimi dźwiękami dyktowanymi przez klezmerów, brzmiącymi niczym muzyka złotej ery swingu, połączona ze współczesnym jazzem.

Skład i brzmienie zespołu zainspirowane zostało przez The Barry Sisters, legendarny żydowski zespół swingowy z lat ’30. The Sisters of Sheynville to wysokoenergetyczny, żeński sekstet, który śpiewając zachowuje trójdzielną harmonię wspieraną przez najlepszych klezmerów grających w Toronto.

Od czasu wydania ich debiutanckiej płyty w 2007 roku, The Sisters zostały uznane za jeden z najbardziej ekscytujących zespołów na scenie World Music. Repertuar grany przez siostry to połączenie tradycyjnej muzyki klezmerskiej, starych piosenek żydowskich, czeskich ballad miłosnych oraz swingu i klasycznego bluesa. Przy tak wybuchowej mieszance trudno będzie siedzieć na koncercie.

Zespół The Sisters założyły Isabel Fryszberg ( urodzona w Kanadzie) i Lenka Lichtenberg (urodzona w Czechach), dwie utalentowane wokalistki z przeciwnych stron Atlantyku, ale dzielące podobne doświadczenia wschodnioeuropejskich rodzin żydowskich i pasji do muzyki z tej kultury płynącej.

Ethno Jazz Festival (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Ethno Jazz Festival (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Aktualnie The Sisters prezentują swoją muzykę szerokiej publiczności, daleko za mitycznym miastem Sheynville. The Sisters występują na największych festiwalach muzyki żydowskiej w Waszyngtonie, Los Angeles, czy w San Francisco i w San Diego. Koncert w Polsce odbędzie się w ramach festiwalu Ethno Jazz Festival.

31 sierpnia 2011 r., godz.20.00
Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 7
Wrocław

Dodaj komentarz