• 2011-07-14

Program na nowy sezon w Teatrze 6. Piętro

Teatr 6. Piętro przedstawił program na nowy sezon teatralny. Planowane premiery to: Chory z urojenia, Edukacja Rity, a także premierowe widowiska Filharmonii Dowcipu. W programie jest również solowy koncert Waldemara Malickiego oraz benefis Daniela Olbrychskiego.

Chory z urojenia

Jednym z wydarzeń będzie Teatru 6. piętro będzie premiera arcykomedii Moliera – Chory z Urojenia, w reżyserii włoskiego reżysera Giovanni Pampiglione.

W tytułowej roli zobaczyć będzie można jednego z najbardziej podziwianych aktorów swojego pokolenia Andrzeja Grabowskiego. Będzie to jego pierwsza premiera warszawska i po raz pierwszy także wystąpi on na scenie z jedną ze swoich córek: Zuzanną Grabowską.

W tej ponadczasowej sztuce o zakochanym w sobie hipochondryku i bezradnej wobec prawdziwych ludzkich słabości medycynie zobaczyć będzie można również m.in.: Annę Korcz, Joannę Kurowską i Wojciecha Pokorę.

Premiera sztuki zaplanowana jest na 17 września 2011 roku.

Edukacja Rity

Kolejnym wydarzeniem będzie premiera angielskiego autora Willy Russella – Edukacja Rity, w reżyserii Macieja Wojtyszki. W tytułowej roli Rity zobaczymy Małgorzatę Sochę, a w roli uniwersyteckiego profesora Piotra Fronczewskiego.

Edukacja Rity to już drugi spektakl Teatru 6. piętro, w którym zobaczyć będzie można Małgorzatę Sochę. Tym razem aktorkę będzie można podziwiać we wzruszającym komediodramacie, opowiadającym historię przyjaźni uniwersyteckiego profesora – alkoholika i jego studentki, ambitnej fryzjerki, słuchaczki niedzielnego uniwersytetu. Dzieli ich niemal wszystko – pochodzenie, status społeczny i wykształcenie.

Sztuka ta, pełna gorzkiego humoru i przenikliwej obserwacji, w rękach reżysera Macieja Wojtyszki stanie się mądrą i zabawną metaforą odwiecznych ludzkich pragnień: wiary w drugiego człowieka; potrzeby istnienia dla kogoś bliskiego i możliwości samorealizacji na przekór wszystkim życiowym przeciwnościom.

Premiera sztuki zaplanowana jest na 8 października 2011 roku.

Benefis Daniela Olbrychskiego

Od 10 listopada do 10 grudnia 2011 będzie miał miejsce maraton teatralno-filmowy – Jubileusz 50-lecia pracy artystycznej Daniela Olbrychskiego, objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Twórczość Daniela Olbrychskiego stanowi jedną z najjaśniejszych stronic polskiej kultury. Filmy i spektakle z jego udziałem, w których najczęściej grał role główne, wywarły znaczący wpływ na kilka pokoleń Polaków.

W ramach wydarzenia odbędą się w Teatrze 6.piętro imprezy okolicznościowe ukazujące wszechstronny dorobek Jubilata. Będą wśród nich m.in.: pokazy filmów i spektakli teatralnych; warsztaty dla młodych twórców oraz benefis Jubilata.

10 grudnia, w ramach benefisu Jubilata, odbędzie się trzecia premiera sezonu – adaptacja głośnej powieści Roberta J. Wallera Co się zdarzyło w Madison County.

Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu

W Teatrze 6. piętro już na jesieni 2011 r. będzie można zobaczyć premierowe widowiska Filharmonii Dowcipu oraz solowy koncert muzyka i showmana Waldemara Malickiego.

Teatr 6. Piętro, posiadający jedną z najlepszych sal akustycznych, będzie jedynym miejscem w Warszawie, gdzie miłośnicy talentu tego Artysty będą mieli okazję spotkania się z jego sztuką.

Oprócz premier, w stałym repertuarze Teatru 6. piętro znajdują się: Zagraj to jeszcze raz, Sam w obsadzie: Daniel Olbrychski, Kuba Wojewódzki, Eugeniusz Korin, Małgosia Socha oraz Ania Cieślak, Fredro dla dorosłych Mężów i Żon – inteligentna zabawa z teatralną tradycją w obsadzie: Jolanta Fraszyńska, Weronika Książkiewicz, Michał Żebrowski i Darocha oraz musical Maszyna do liczenia z udziałem 13 studentów i absolwentów Akademii Teatralnej oraz PWSFTiT w Łodzi. Reżyserem wszystkich spektakli jest Eugeniusz Korin.

Od 2 września 2011 roku
Teatr 6. piętro
PKiN, Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

Dodaj komentarz