• 2011-07-14

Gorzowski Festiwal Teatrów Ogródkowych – Scena Letnia 2011

W dniach od 15 do 17 lipca 2011 roku na Scenie Letniej Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim obejrzeć będzie można spektakle: Bajki na jednej nodze i Bal u Salomona, a także recital Ryszarda Leoszewskiego W Krainie Łagodności.

Program Sceny Letniej:

15 lipca 2011 r.,  godz. 12.00
Bajki na jednej nodze – Zespół Teatralny Grupa T, Toruń
Reżyseria: Izabela Jajeśnica
Występują: Dariusz Szymborski, Grzegorz Wincenty Cichy

Zabawny i pełen humoru zbiór kilku najpopularniejszych bajek (Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Kopciuszek). Jednak ci, którzy myślą, że to te same bajki, które opowiadała kiedyś babcia przed snem, grubo się mylą. Czerwony Kapturek przekona się do czego prowadzi zbytnia łatwowierność, a Królewna Śnieżka, że należy myć każdy owoc przed spożyciem. Natomiast bajka o Kopciuszku wcale nie skończy się happy endem – bowiem Kopciuszek nie umył sobie nóg przed tym balem. Każda z bajek kończy się śmiesznym i zaskakującym morałem.

16 lipca 2011 r.,  godz. 20.30
Bal u Salomona  – wyk. Andrzej Pieczyński
Adaptacja i reżyseria: Andrzej Pieczyński
Muzyka: Robert Kanaan

W latach trzydziestych ubiegłego stulecia, Natalia – żona Gałczyńskiego, przypomina Konstantemu jego własny – opowiadany jej kilka lat wcześniej – niezwykły sen. Powstaje poetycki zapis sennego przeżycia. Szkic ten, niepohamowany strumień liryczny, przenosi nas do sal fantastycznego pałacu, na bal wydany przez Salomona. Charyzmatyczny król zaprasza, ale się nie pojawia.

Służby pałacowe witają gości i oprowadzają ich po mieniących się przepychem pałacowych wnętrzach. Wszędzie wyczuwa się obecność gospodarza, słychać jego głos, ale spotkanie… dziwnie, nie następuje. Gości ogarnia fala dręczących oczekiwań. Czas upływa, goście zatapiają się w dźwiękach walca o Taorminie i w efekcie już nie wiedzą czy śnią, czy też są tylko postaciami w głowie, śniącego cały ten bal twórcy.A może bal jest rzeczywisty, a właśnie śniący go – nie?…A może…

17 lipca 2011 r., godz. 20.30
W Krainie Łagodności – Recital Ryszarda Leoszewskiego
Wyst.: Ryszard Leoszewski – gitara i śpiew, Marian Mazurek – gitara klasyczna, Krzysztof Ciesielski – kontrabas, Krzysztof Baranowski – akordeon.

Recital Ryszarda Leoszewskiego – twórcy i lidera szczecińskiego zespołu Sklep z Ptasimi Piórami, tym razem z nową formacją – kwartetem akustycznym i z premierowym programem pod nazwą Wiem jak nie jest. To kompozycje Leoszewskiego do wierszy szczecińskiego poety Marka Maja. Na koncercie nie zabraknie też piosenek z repertuaru Sklepu i utworów należących do kanonu Krainy Łagodności.

Grupa zademonstruje radosną i dynamiczną muzykę opartą na akustycznym brzmieniu instrumentów: dwóch klasycznych gitar, jazzowego kontrabasu i wielobarwnego akordeonu, połączonych ciepłym głosem i refleksyjnymi tekstami.

15–17 lipca 2011 r.
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
ul. Teatralna 9
66-400 Gorzów Wlkp.

Dodaj komentarz