• 2011-07-14

Erykah Badu we Wrocławiu

7 sierpnia 2011 roku o godz. 19.00 na Wyspie Słodowej w ramach kontynuacji festiwalu WrocLove Fest wystąpi królowa soulu – Erykah Badu.

Erykah Badu (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Erykah Badu (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Erykah Badu to niezwykłe zjawisko muzyczne. Piękna, utalentowana, charyzmatyczna wokalistka, obdarzona zniewalającym głosem. W muzyce soul obecnie nie ma sobie równych. Ma na swoim koncie 6 solowych albumów i wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Jej debiutancki album Baduizm ukazał się w 1997 roku i sprzedał się w nakładzie ponad 3 milionów kopii, w ciągu kilku zaledwie miesięcy od ukazania się.

Amerykański przemysł muzyczny powalony na kolana debiutem Eryki uhonorował ją w 1997 roku aż dwiema statuetkami Grammy. Za Najlepszy Album R&B (Baduizm) i tę najcenniejszą dla niej samej, jako Najlepszej Wokalistki R&B za utwór On & On. W tym samym roku ukazał się drugi album zatytułowany Live będący zapisem olbrzymiej trasy koncertowej Smokin Grooves Tour. Album sprzedał się w nakładzie ponad 2. milionów kopii, a utwór zatytułowany Tyrone ukazał nową twarz Eryki jako uzdolnionej poetki i autorki tekstów.

Na swój trzeci album zatytułowany Mama’s Gun Erykah kazała czekać aż trzy lata. I opłacało się, album okazał się kolejnym wielkim sukcesem i ugruntował i tak już silną pozycję Eryki na rynku muzycznym. Po kolejnych 3 latach przerwy ukazał się kolejny, czwarty album Erykah zatytułowany Worldwide Underground(2003). W ramach trasy koncertowej promującej album, artystka odwiedziła po raz pierwszy Polskę, dając legendarny występ w Sali Kongresowej w Warszawie.

Erykah Badu ma na swoim koncie udaną współpracę z wieloma znakomitymi artystami m.in. z Macy Grey, Chaka Khan, Busta Rhymes, Outcast, The Roots, D’Angelo, Common, Guru, Mos Def, Jill Scott.

Erykah Badu (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Erykah Badu (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Jej ostatnie albumy to powiązane ze sobą 2 cześci trylogii: New Amerykah Part One (4th World War)  z 2008 roku i New Amerykah Part Two (Return of the Ankh) z 2010 roku. Oba wydawnictwa zostały bardzo dobrze przyjęte przez fanów i recenzentów na cały świecie. W tym roku ukazać ma się trzecia, ostatnia część trylogii New Amerykah.

7 sierpnia 2011 r., godz. 19.00
Wyspa Słodowa
Wrocław

 

 

Dodaj komentarz