• 2011-07-12

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny Barwy soli Europy

Do 30 września 2011 r. można przysyłać prace na organizowany przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny Barwy soli Europy. Tematem konkursu jest ukazanie piękna, bogactwa i różnorodności odmian soli, występujących w krajach Unii Europejskiej.

Halit (potocznie sól kamienna) –  z materiałów organizatora.

Halit (potocznie sól kamienna) – z materiałów organizatora.

Fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej Barwy soli Europy w podziemnej ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich  – na trzecim poziomie kopalni soli w Wieliczce. Ponadto najbardziej interesujące fotografie zostaną opublikowane w wydawnictwie – albumie, który towarzyszyć będzie wystawie. Po zakończeniu prezentacji zdjęć w Wieliczce przewidziano kolejne odsłony w innych znanych ośrodkach solnych w Europie.

Wydarzenie Barwy soli Europy, obejmujące konkurs, wystawę i album, organizowane przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, jest wpisane w kalendarz Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011. Udział w konkursie jest bezpłatny, jest on organizowany dla osób pełnoletnich i ma charakter otwarty  – skierowany jest do miłośników fotografii z Polski i krajów europejskich.

Fotografie należy przesłać do 30 września 2011 r. Organizator konkursu powołuje Jury, które oceniając nadesłane fotografie pod względem walorów artystycznych oraz technicznych zadecyduje o zakwalifikowaniu prac do konkursu i na wystawę pokonkursową oraz zdecyduje o przyznaniu nagród.W skład Jury wejdą:

  • Jan Zych – posiada tytuł AFIAP, członek ZPAF i Członek Honorowy Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego
  • Aleksy Pawluczuk – ASP w Krakowie
  • Artur Grzybowski – Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

11 lipca-30 września 2011 r.
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
ul. Zamkowa 8
32-020 Wieliczka

Dodaj komentarz