• 2011-07-12

Michał Bartosiewicz Autoportret Chwili w Galerii Schody

W dniach od 5 do 18 lipca 2011 roku w Galerii Schody w Warszawie oglądać można wystawę Michała Bartosiewicza zatytułowaną Autoportret Chwili.

Michał Bartosiewicz, My little schizofrenia (z materiałów organizatora)

Michał Bartosiewicz, My little schizofrenia (z materiałów organizatora)

Michał Bartosiewicz – urodził się w Warszawie w 1985 roku, w latach 2004–2010 studiował w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, na kierunku grafika warsztatowa. W 2010 roku obronił z wyróżnieniem dyplom pod kierunkiem prof. Ryszarda Osadczego. Jego nauczycielami i mistrzami byli tak wybitni twórcy i pedagodzy jak prof. Barbara Szubińska, prof. Antoni Fałat, prof. Wiktor Zinn czy Franciszek Starowieyski.

Podczas studiów ukształtował się jako artysta, nie ograniczając się jedynie do techniki graficznej. Jest twórcą najmłodszego pokolenia, który poszukuje i z powodzeniem łączy różne tradycyjne techniki stosowane w grafice, malarstwie i rysunku z bardzo nowoczesnymi metodami (np.airbrusch).

Jak sam mówi:

Chaos jest nieodzownym elementem każdego dnia i takie też są moje prace. Pomiędzy plątaniną złudnie nieokiełznanych kształtów, pozwalam bezpiecznie odetchnąć oku w porcie znanych mu elementów…

Artysta czerpie inspiracje z otaczającej go rzeczywistości, ale przetwarza ją w charakterystyczny dla siebie sposób. Techniki jednak stanowią tylko drogę do przedstawiania obrazów powstających w jego bogatej wyobraźni. Uzyskiwana różnorodność tekstur, barw i efektów przestrzennych doskonale współgra z charakterystyczną dla jego prac mieszaniną świata realnych kształtów i obiektów z ich wykreowanym odbiciem, światem często spektakularnie fatalistycznym czy surrealistycznym.

5–18 lipca 2011 r.
Galeria Schody
ul. Nowy Świat 39
00-029 Warszawa

Dodaj komentarz