• 2011-07-04

Firlej przenosi się do Kijowa!

W dniach 16-17 września 2011 r. Klub Firlej z Wrocławia przenosi swoją muzyczną działalność do Kijowa. Organizuje festiwal muzyczny UA/PL Alternative Music Meetings. Wydarzenie jest realizowane w ramach Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji w Radzie UE.

Alternative Music Meetings - plakat (z materiałów organizatora)

Alternative Music Meetings - plakat (z materiałów organizatora)

Ideą festiwalu jest stworzenie platformy wzajemnego poznania i znalezienia źródeł inspiracji artystycznych, dla polskich i ukraińskich, offowych zespołów muzycznych. Podczas dwudniowej imprezy, ukraińska publiczność będzie mogła uczestniczyć w koncertach polskich przedstawicieli sceny alternatywnej. Na deskach kijowskiego Centrum Kultury Master Klass wystąpią zespoły Mitch&Mitch, Paula i Karol, Moja Adrenalina oraz Niwea.

W tym samym miejscu odbędzie się Finał ukraińskiej edycji Międzynarodowego Konkursu Neuro Music. Koncert pięciu ukraińskich laureatów – zespołów muzycznych, zakończy się wyborem zwycięzcy, który w nagrodę pojedzie w trasę koncertową po Polsce.

Jestem zachwycony poziomem zespołów, które nadesłały do nas swoje zgłoszenia do Neuro Music. Grają w nich bardzo utalentowani ludzie. Różnorodność gatunków i profesjonalizm jest uderzający. To co dzieje się na ukraińskiej scenie muzycznej wciąż jest tajemnicą dla polskiej publiczności. Mamy wielką nadzieję to zmienić – mówi Robert Chmielewski, dyrektor Firleja.

W programie festiwalu m.in. panel dyskusyjny Muzyka alternatywna w Polsce i na Ukrainie, prowadzony przez ukraińskich i polskich dziennikarzy muzycznych (m.in. Kuba Knera – Popup i Agnieszka Obszańska – Radiowa Trójka) oraz projekcje filmów Droga Grzegorza Korczaka i Small Spaces Jarka Czarneckiego. Festiwalowi towarzyszyć będą targi niezależnych wydawnictw muzycznych oraz wystawa plakatów koncertowych.

16-17 września 2011 r.
Centrum Kultury
Kijów

Dodaj komentarz