• 2011-07-02

Ekologiczna Łódź

3 lipca 2011 roku o godzinie 18.00 na terenach zielonych przy Ogrodowej 34 w Łodzi odbędzie się performens Ekologie miejskie #2 /P . B . C . R . /6 grupy KIJO (MOVIN`ŁÓDŹ).

Zespół KIJO podczas próby, materiał udostępniony przez organizatora

Zespół KIJO podczas próby, materiał udostępniony przez organizatora

P.B.C.R. / 6 to performance oparty na ruchu czerpiącym z form tańca z gatunku Improwizacji i Kontakt Improwizacji, w relacji: przestrzeń – barwa – ciało – ruch. Nie opis wydarzenia jest ważny, lecz obecność tu i teraz.

KIJO – sześcioosobowa grupa tancerzy – skupiona w Stowarzyszeniu MOVIN` ŁÓDŹ – badająca w gatunkach tańca, takich jak improwizacja, kontakt improwizacja, w tańcu fizycznym, w podstawach sztuk walki, szeroko pojęty ruch.

(…) nie chodzi [nam - KIJO] o kroki i ruchy, ale o spotkanie, tworzenie i odkrywanie. Chodzi o ciekawość.

(Nancy Stark Smith)

Logo zespołu KIJO, materiał udostępniony przez organizatora

Logo zespołu KIJO, materiał udostępniony przez organizatora

Ekologie miejskie poświęcone są życiu w Łodzi – temu w jaki sposób mieszkańcy miasta widzą i chcieliby widzieć miejsce, w którym pracują, uczą się, bawią. Celem projektu jest ujawnienie zależności między przyrodą a społeczeństwem i jego wytworami poprzez zwrócenie uwagi na obszary marginalne czy zaniedbane dzięki zmianie sposobów ich doświadczania. Wszelkie działania odbywać się będą w przestrzeni miasta i we współpracy z łódzkimi instytucjami oraz inicjatywami, a wynikać będą z doświadczania konkretnych miejsc.

Kuratorki: Aleksandra Jach, Katarzyna Słoboda

Performens: 3 lipca 2011 roku o godzinie 18.00.

Muzeum Sztuki w Łodzi
Ul. Więckowskiego 36
Łódź

Dodaj komentarz