• 2011-07-01

Spektakl “Carilló” hiszpańskiej grupy La Tal

4 i 5 lipca 2011 r. w Parku Świętokrzyskim w Warszawie w ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy odbędą się spektakle hiszpańskiej grupy teatralnej La Tal pt. Carilló.

Materiały udostępnione przez Instytut Cervantesa w Warszawie

Materiały udostępnione przez Instytut Cervantesa w Warszawie

Jest to sześć ciepłych, pełnych humoru opowieści rozgrywanych wokół wielkiego starego zegara. Klauni o wyglądzie szwajcarskich zegarmistrzów wypełniają scenę magicznymi sztuczkami. Kłótnie przeplatają się z wyrazami uczucia, zazdrość idzie w parze z pasją i namiętnością. Co zwycięży?

Companyia La Tal to zespół teatru ulicznego, który szczególny nacisk kładzie na kontakt i współpracę z publicznością. Grupa powstała w 1986 roku w Rubi (Barcelona), w Hiszpanii. Jej założycielami są: Jordi Madaleno i Eric Caso. Od początku swego istnienia La Tal przeszedł długą drogę, ewoluując od klasycznej cyrkowej klownady do teatru komicznego, łączącego magiczne obrazy i zaskakujące efekty wizualne z elementami pantomimy oraz oryginalnymi efektami dźwiękowymi.

Spektakle zespołu grane są prawie bez słów, w bogatej oprawie scenograficznej, często z użyciem ogromnych rekwizytów. Zarówno przedstawienia stacjonarne jak i uliczne parady zawsze wymagają aktywnego udziału widzów, którzy stają się nieodzownymi aktorami każdego pokazu. Historie opowiadane przez La Tal mają charakter uniwersalny i są zrozumiałe w całej Europie.

Od 2002 roku grupa coraz częściej podróżuje, a jej międzynarodowa kariera łączy się z nową wersją spektaklu Carilló (pierwsza wersja – 1993 r. druga – 2002 r.), który staje się flagowym przedstawieniem La Tal.

Kolejną pozycją repertuarową święcącą triumfy na zagranicznych festiwalach jest Démodés, (m.in. nagroda Coup de Pouce na Festiwalu Coup de Chauffe w Cognac – Francja). W latach 2009-2010 powstaje nominowany do nagród Butaca spektakl Limbus – stworzony i wystawiony w Nou Barris Winter’s Circus w Barcelonie. Najnowsze osiągnięcie zespołu to prezentacja spektaklu Les Fotografiers na Kulturborse we Freiburgu (Niemcy) w 2011 roku.

Carilló

Pomysł: zespół La Tal
Grają: : Enric Casso, Jordi Magdaleno, Sergio Pons
Scenografia: Quico Estivill
Wykonanie scenografii: Txema Rico
Projekty kostiumów: Taller Maravillas
Wykonanie kostiumów: Txema Rico
Muzyka: Tales Music

  • 4 lipca 2011 r. o godz. 21.00
  • 5 lipca 2011 r. o godz. 20.00

Park Świętokrzyski w Warszawie

Dodaj komentarz