• 2011-06-30

Xawery Wolski “Błysk!”

7 lipca 2011 r. o godzinie 19.00 w Bochenska Gallery w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy Xawerego Wolskiego pt. Błysk!.

Xawery Wolski. Materiały udostępnione przez organizatora

Xawery Wolski. Materiały udostępnione przez organizatora

Wystawa jest przeglądem najbardziej interesujących dokonań Xawerego Wolskiego. Można na niej zobaczyć dzieła stworzone zarówno w Meksyku, jak i w Tajlandii.

Wystawa indywidualna Xawerego Wolskiego stanowi niechronologiczny przegląd dorobku artysty i niesie ze sobą dwojaki przekaz. Z jednej strony, można ją odczytywać w kontekście krajów, w których dzieła Wolskiego powstawały, jako wybór twórczości ilustrującej idee i dyskurs, które ukształtowały język artystyczny Wolskiego na przestrzeni kilku ostatnich lat. Drugim zamierzeniem jest poznanie artysty i jego procesu twórczego poprzez tworzone przez niego dzieła – twierdzi kuratorka ekspozycji Xochitl Aguirre.

Praca Xawerego Wolskiego. Materiały udostępnione przez organizatora

Praca Xawerego Wolskiego. Materiały udostępnione przez organizatora

Xawery Wolski urodził się w Warszawie, ale od 1996 roku mieszka w Meksyku. Studiował na warszawskiej ASP, w paryskiej Academie des Beaux-Arts i nowojorskim Studio School of Drawing, Painting and Sculpture. Artysta tworzy rzeźby, instalacje i kompozycje przestrzenne.

Inspiruje się historią i prehistorią, ale niektóre z jego prac mają też pozorny wydźwięk pop. W swojej twórczości konfrontuje różne kultury, m.in. meksykańską, tajską i peruwiańską. Używa różnych tworzyw: marmuru, gliny, ale też jedwabiu.

Xawery Wolski Błysk!
7-27 lipca 2011 r.
Wernisaż: 7 lipca 2011 r., godz. 19.00

Bochenska Gallery
ul. Ząbkowska 27/31
Warszawa

Dodaj komentarz