• 2011-06-30

“EUgeniusz” scena designersko-muzyczna

1 lipca 2011 r. w godz. 12.00-20.00 na Rynku Mariensztackim w Warszawie staną instalacje tworzące twarz EUgeniusza, który wspólnie z zaprzyjaźnionymi artystami – projektantami, grafikami, architektami i muzykami – odkryje tajemnicę pięciu, a nawet sześciu zmysłów.

Logo EUgeniusz. Materiały udostępnione przez organizatora

Logo EUgeniusz. Materiały udostępnione przez organizatora

Wydarzenie jest częścią programu kulturalnego Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE. Instalacje, które będzie można eksplorować angażując nie tylko wzrok, ale także węch, słuch, dotyk i smak, zaprojektowane zostaną przez czołówkę polskich projektantów.

Dzieci, z mapą w ręku, będą mogły kolejno odkrywać coraz to nowe elementy twarzy EUgeniusza. W tym czasie towarzyszący im dorośli będą mieli możliwość zapoznania się z trendami obowiązującymi w świecie sztuki użytkowej. Na czterech scenach odbędą się koncerty dedykowane różnym gatunkom muzycznym. Poza instalacjami i koncertami program EUgeniusza wypełnią interaktywne działania warsztatowe.

Projektanci: Anna Łoskiewicz i Zofia Strumiłło-Sukiennik ze studia Beza Projekt, Małgorzata Jabłońska z Mothers of Design, Marta Niemywska i Marcin Dymiter, Marlena i Marek Happach, studio Mysikrólik, Aleksandra Wasilkowska

Koncerty: Małe Instrumenty, DVA, Drekoty, Efterkids, Snowman, Lumikulu, Asi Mina

Warsztaty dla dzieci: m.in. lomografii, hip hop i electric boogie, malarstwa emocjonalnego, lepienia rzeźb z plasteliny oraz gry kulinarne uczące podstaw zdrowego żywienia.

Organizatorzy:
Fundacja Form i Kształtów, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Audiowizualny

Dodaj komentarz