• 2011-06-29

Zbigniew Karaszewski “Body & Soul 2″

1 lipca 2011 roku o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Sandomierzu odbędzie się spotkanie autorskie i wernisaż wystawy malarstwa Zbigniewa Karaszewskiego.

Zbigniew Karaszewski "Zazdrość"

Zbigniew Karaszewski "Zazdrość"

Zbigniew Karaszewski – w latach 1974-1979 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydział Grafiki, a także w Pracowniach: malarstwa u prof. Teresy Pągowskiej i prof. Jerzego Tchórzewskiego oraz Projektowania Książki i Ilustracji u prof. Janusza Stannego.

Jest twórcą projektów winiet, koncepcji graficznych – makiet kilkunastu czołowych miesięczników w tym między innymi: Pani, Twój Styl, Cztery Kąty, Zwierzaki, Studio i wielu innych (we wszystkich zamieszczał rysunki, ilustracje, projekty okładek i zdjęcia).

W latach 1992-2002 dyrektor artystyczny Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Współpracował również z polskimi edycjami francuskich miesięczników dla dzieci m. in. Pomme d’Api. Wykonał setki ilustracji do opowiadań, wierszy, gier i kalendarzy dla dzieci.

Opracowuje graficznie przede wszystkim książki, encyklopedie, katalogi i albumy. Projektowany przez niego album Rośliny miododajne wydany prez Rzeczpospolitą uzyskał złoty medal na Światowym Kongresie Apimondia w Durban – RPA).

Obecnie zajmuje się głównie malarstwem, rysunkiem i grafiką artystyczną. Brał udział w kilkudziesięciu plenerach malarskich i kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.

Zbigniew Karaszewski Body & Soul 2
1 – 24 lipca 2011 r.
wernisaż: 1 lipca 2011 r., godz. 17.00

Galeria Sztuki Współczesnej BWA
Rynek 11
27-600 Sandomierz

Dodaj komentarz