• 2011-06-29

“Pułapka cieni”

1 lipca 2011 r. o godzinie 18.00 w salach wystawienniczych w piwnicach Międzynarodowego Centrum Kultury odbędzie się inauguracja wystawy Pułapka cieni, na którą zapraszają AECID, Ambasada Hiszpanii w Polsce, Instytut Cervantesa w Krakowie oraz Międzynarodowe Centrum Kultury.

Rómulo Royo 2 alta (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Rómulo Royo 2 alta (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Powstanie wystawy było możliwe dzięki prezentacji hiszpańskich artystów na XXV Biennale Sztuki w Aleksandrii. Dzięki pracy dwóch komisarzy Antonii Muñiz i Manuela Romero powstał projekt łączący dzieła dwóch hiszpańskich artystów: Valeriano Lopeza i Rómulo Royo.

Głównym tematem Biennale w Aleksandrii było poszukiwanie konsekwencji i śladów, jakie globalny i pogrążony w kryzysie świat pozostawia w twórczości artystycznej. Dzieła prezentowane w hiszpańskim pawilonie ukazywały pogłębione spojrzenie na aktualne problemy jak: opresyjność społeczeństwa, różne oblicza nielegalnej imigracji, dramat wojny i jej konsekwencje.

To projekt o uniwersalnym sensie i dyskursie, klasa prezentowanych w Aleksandrii dzieł została potwierdzona również poprzez przyznanie im dwóch nagród: Nagrody jury dla dzieła Top Balsa Valeriano Lópeza i medalu honorowego dla komisarza wystawy Manuela Romero.

1 lipca 2011 r., godz. 18.00
Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25
Kraków

Dodaj komentarz