• 2011-06-29

Noc w Europie – nocny maraton filmowy

2 lipca 2011 roku o godzinie 22.30 w Kinie Pod Baranami w Krakowie odbędzie się nocny maraton filmowy – Noc w Europie.

Noc w Europie - plakat (z materiałów organizatora)

Noc w Europie - plakat (z materiałów organizatora)

Początek polskiej prezydencji w Unii Europejskiej przypada na pierwszy weekend lipca. Już w tych dniach w Krakowie odbędą się oficjalne wydarzenia polskiej prezydencji – konferencje, posiedzenia i spotkania Z tej właśnie okazji Miasto Kraków zaprasza na Weekend w Europie (2 – 3 lipca). W ramach tego wydarzenia w Kinie Pod Baranami odbędzie się nocny maraton filmowy pod hasłem Noc w Europie. Będzie to filmowa podróż po europejskich miastach, przepełniona humorem i pięknymi widokówkami; opowieść o aktualnych stereotypach Europejczyków i prawdziwa uczta dla kinomana.

W PROGRAMIE NOCY:

Jeden dzień w Europie | One day in Eurpe
reż. Hannes Stöhr, Niemcy/Hiszpania 2005, 95’

Film opowiada cztery historie będące wariacjami na podobny temat: turystów, policji i złodziei. Dzieją się w tym samym czasie w Stambule, Santiago de Compostella, Berlinie i Moskwie. Ich bohaterowie przyjeżdżają do obcego kraju i zostają okradzeni, a w dodatku nie znają języka.

Smak życia | L’auberge espagnole
reż. Cédric Klapsich, Francja 2002, 120’

Roczne stypendium w Barcelonie. Siedem osób i jeden wspólny apartament. Nowe doświadczenia. Wspólne radości i kłopoty. A wszystko świeże i kipiące energią jak francuski szampan bąbelkami!

Noc na Ziemi | Night in Earth
reż. Jim Jarmusch, USA/Wielka Brytania/Francja/Japonia/Niemcy 1991, 129’

5 epizodów rozgrywających się równocześnie w różnych strefach czasowych, na różnych kontynentach i w różnych krajach. Każdy z nich wypełnia nocna jazda taksówką. W czasie jej trwania między taksówkarzem a pasażerem rodzi się swoista więź. Dodatkowy epizod poza Europą, w Nowym Jorku

Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
31-010 Kraków

Dodaj komentarz