• 2011-06-29

Jerzy Kosałka „Wystawa Historyczna”

9 lipca 2011 r. o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Najnowszej w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się wernisaż wystawy Jerzego Kosałki pt. Wystawa Historyczna.

Plakat. Materiały udostępnione przez organizatora

Plakat. Materiały udostępnione przez organizatora

W programie wernisażu:

  • godz. 17.30, Active Space GSN – performance artysty Pan Igłoręki.
  • godz. 18.00, Laboratorium Sztuki – wykład Anny Markowskiej pt. Sztuka uwikłana w historie.

Wystawa Historyczna to wybór najgłośniejszych prac artysty z jego 30-to letniej, więc już historycznej działalności artystycznej. Historyczna też dlatego, że głównym wątkiem wystawy są prace które proponują swoistą grę czy też dialog z historią sztuki. Po trzecie sam artysta uważa się za postać historyczną, ponieważ istnieje już jego pomnik.

Jerzy Kosałka – artysta multimedialny, urodzony w 1955 roku w Będzinie. Dyplom z malarstwa uzyskał w roku 1981 na wrocławskiej PWSSP, gdzie był zatrudniony przez kilka lat jako asystent. Pracując na uczelni dołączył do redakcji wydawanego przez studentów Magazynu Psychoaktywego LUXUS.

Po stworzeniu grupy Legendarny LUXUS uczestniczył w większości jej wystąpień artystycznych. Od 1995 roku wystawia indywidualnie, biorąc też udział w licznych projektach zbiorowych. W swej działalności artystycznej używa różnych technologii i mediów, buduje obiekty, makiety, tworzy instalacje i realizacje w przestrzeni publicznej. Uprawia performens.

Kosałka "Club". Materiały udostępnione przez organizatora

Kosałka "Club". Materiały udostępnione przez organizatora

Jerzy Kosałka Wystawa Historyczna
9.07-4.09.2011 r. (przerwa wakacyjna 1-15.08.2011 r.)

Galeria Sztuki Najnowszej
Miejski Ośrodek Sztuki
ul. Pomorska 73
66-400 Gorzów Wlkp.

Dodaj komentarz