• 2011-06-28

Manifesto vs. Manifesto

30 czerwca 2011 r. o godzinie 19.00 w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się niezwykłe wydarzenie – Manifesto vs. Manifesto, łączące w sobie performance, koncert i wykład połączony z dyskusją.

Manifesto vs. Manifesto (z materiałów organizatora)

Manifesto vs. Manifesto (z materiałów organizatora)

Performance i spotkanie jest zderzeniem dwóch manifestów i dwóch podejść do rozwoju kultury: Włoskiego Manifestu Transhumanistycznego Riccardo Campy oraz Crash [Manifesto] Roberta B. Liska. Pierwszy z nich postuluje fizyczne i psychiczne wzmocnienie człowieka oraz przekraczanie ograniczeń nałożonych przez nasze obecne struktury biologiczne poprzez nieskrępowane użycie technologii i wolności badań naukowych we wszystkich dziedzinach.

Drugi jest krytycznym studium ujawniającym wzrastającą dynamikę i złożoność form społecznych w związku z przyspieszającym rozwojem technologii. Lisek pokazuje jak życie nabiera statusu towaru i wchłaniane jest w dziedzinę technologii, zarówno dla korzyści ekonomicznych i ze względów bezpieczeństwa. Crash Manifesto analizuje procesy, w których życie w postaci kodu staje się nową walutą i w których kod funkcjonuje jako społeczny marker oraz nowa forma kapitału. W tej optyce zmiany nie odbywają się ewolucyjnie i wykładniczo, lecz maja charakter nieciągły, skokowy, z wieloma rewolucyjnymi punktami krytycznymi.

30 czerwca 2011 r.
CSW Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2
Warszawa

Dodaj komentarz