• 2011-06-22

Prapremiera “Baden-Baden” na Scenie Przodownik

1 lipca 2011 o godz. 20.00 na Scenie Przodownik w Warszawie, w czasie IV Letniego Przeglądu Laboratorium Dramatu odbędzie się prapremiera Baden-Baden Piotra Rowickiego.

Autorzy plakatu: zdjęcie: Daniel Rudzki / Piotr Wacowski; stylizacja: Jan Kozikowski; charakteryzacja: Janusz Kaleja; postprodukcja: Iza Zembrzuska / Tomograf; lay out: Langfuhr&Magenta

Autorzy plakatu: zdjęcie: Daniel Rudzki / Piotr Wacowski; stylizacja: Jan Kozikowski; charakteryzacja: Janusz Kaleja; postprodukcja: Iza Zembrzuska / Tomograf; lay out: Langfuhr&Magenta

Niemiecka posiadłość na Pomorzu w ostatnich dniach wojny. Frau Edith próbuje prowadzić dom na dawną modłę, ale trudno już ignorować wiadomości z frontu i odgłosy zbliżających się czerwonoarmistów. Rzeczywistość gwałtownie wypada z formy, a mieszkańcy domu szukają swoich sposobów na zmierzenie się z katastrofą. Czy uratowanie skóry jest w zasięgu ich możliwości? Czy lepiej zaznać pełni życia przed niechybnym końcem?

W tragikomedii Baden-Baden Piotr Rowicki pokazuje wojnę pozbawioną heroicznych czynów. Wszyscy bohaterowie są tu w pewnym sensie nie na swoim miejscu, nie w swojej roli, wrzuceni w obcą sytuację, która wymusza na nich przystosowanie się.

Przedstawienie powstaje według metody Laboratorium Dramatu – w pracy nad spektaklem bierze udziała autor, a aktorzy i reżyser mają wpływ na ostateczną wersję tekstu dramatu.

Baden-Baden reżyseruje Aldona Figura, znana z realizacji współczesnych polskich dramatów. W Laboratorium Dramatu wyreżyserowała między innymi: Tiramisu Joanny Owsianko, Absynt Magdy Fertacz, Gardenię Elżbiety Chowaniec i Przylgnięcie Piotra Rowickiego.

Występują: Maria Dejmek, Anna Gajewska, Monika Niemczyk, Martyna Peszko, Bartosz Mazur, Przemysław Sadowski i Mirosław Zbrojewicz.

Scena Przodownik
Olesińska 21, Stary Mokotów
Warszawa

Dodaj komentarz