• 2011-06-22

Mazur/Janicki/Pospieszalski w Alchemii

22 czerwca o godz. 20:00 w krakowskim klubie Alchemia odbędzie się koncert Mazur/Janicki/Pospieszalski.

Rafał Mazur - gitarzysta jazzowy, który rozwinął zaawansowane i indywidualne podejście do gry na swoim instrumencie i improwizacji w ogóle, w których brzmienia, techniki i gesty łącza się w procesie twórczym. Bezkompromisowe standardy muzyczne idą w parze z wyrafinowaniem jego dowcipu i postawą na i poza sceną. Odgrywa ważną rolę w Krakowie w celu wspierania młodych artystów i muzyki improwizowanej.

Qba Janicki – naukę gry na perkusji rozpoczął w wieku lat czterech. W wieku lat piętnastu zaczął używać elektroniki. Od najmłodszych lat miał okazję grać z wieloma muzykami odbywającymi próby w bydgoskim klubie „MÓZG”. W wieku lat jedenastu rozpoczął naukę w klasie perkusji Mirosława Żyty w PZSM im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.

Po 13 latach ćwiczenia, głównie w samotności, oraz poszukiwania własnych technik oraz brzmień zaczął występować publicznie. W roku 2008 został stundetem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji Stanisława Welanyka. W roku 2009 rozpoczął studia na kierunku perkusja i instrumenty perkusyjne w katedrze muzyki współczesnej i jazzu na tej samej uczelni. Jego główną teorią w graniu muzyki jest to, aby grać dźwięki, które czynią cię szczęśliwym bez względu na gatunek muzyczny.

Swoje korzenie znajduje w tradycyjnej muzyce perkusyjnej, klasycznej i improwizowanej, jednak uprawia także takie gatunki jak: rock, electronic, psycho, emo, total tomato grind punk, jazz core, progressive vegetarian grind core, mutantic harmonic death easy listening christian rap oraz wiele innych.

Marek Pospieszalski - urodzony w 1988 , edukację muzyczną rozpoczyna w wieku 6 lat w klasie fortepianu, później pojawia się klarnet, poszerzając swoje zainteresowania muzyczne w wieku 11 lat zaczyna grac na gramofonach. Z czasem instrumentem wiodącym staje się dla niego saksofon tenorowy.

Wychowując się w muzykującej rodzinie ma okazje poznać inne spojrzenie na muzykę od tego jakie prezentują szkoły, przy okazji już jako dziecko biorąc udział w nagraniach i koncertach. Zafascynowany jest awangardą jazzową i nowymi brzmieniami co pozwala mu otwierać się na wszelkie gatunki muzyki.

22 czerwca 2011 r., godz. 20.00

Klub Alchemia
ul. Estery 5
Kraków

Dodaj komentarz