• 2011-06-20

Wojciech Müller – Prace 2011 / II

24 czerwca 2011 r. o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu odbędzie się otwarcie wystawy Wojciecha Müllera – Prace 2011 / II, wykład oraz pokaz multimedialny w ramach projektu Grafinale / Elita Grafiki Polskiej.

Materiały udostępnione przez organizatora

Materiały udostępnione przez organizatora

Grafinale / Elita Grafiki Polskiej – projekt zakłada cykliczną prezentację najważniejszych artystów i osobowości współczesnej grafiki polskiej w formie wystaw i pokazów indywidualnych, połączonych ze spotkaniami z artystami i wykładami promującymi sztukę graficzną. Dotychczas została zaprezentowana twórczość Zbigniewa Lutomskiego, Mirosława Pawłowskiego, Ewy Zawadzkiej, Andrzeja Załeckiego, Krzysztofa Skórczewskiego, Andrzeja Węcławskiego i Piotra Szurka.

Wojciech Müller – grafik, scenograf, pedagog, profesor. Zrealizował ponad 50 wystaw indywidualnych i wziął udział w wielu wystawach zbiorowych. Jest laureatem Międzynarodowych Biennale Grafiki w Bradford i w Krakowie, Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach. Inicjator, opiekun i kurator warsztatów, spotkań i projektów artystycznych skupionych na idei działań w przestrzeni otwartej.

W latach 70-tych był liderem Grupy Plastycznej Od Nowa, z którą zrealizował kilkadziesiąt wielkich widowisk plenerowych. Prace graficzne tworzy w technice własnej, opierając się na fotografii, projekcji światła, zapisie wideo i różnych formach druku. Anektując przestrzeń, światło i dźwięk – stwarza parateatralne aranżacje.

Czterokrotny rektor Akademii Sztuk Pięknych – obecnie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W macierzystej Uczelni prowadzi Pracownię Rysunku i Pracownię Scenografii, a na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego – Pracownię Działań Przestrzennych. Mieszka w Poznaniu.

Wojciech Müller – Prace 2011 / II
Wystawa czynna od 24 czerwca do 12 lipca 2011 r.
Wernisaż: 24 czerwca 2011 r. o godzinie 18.00

Galeria Sztuki Współczesnej
ul. T. Kościuszki 3
37-700 Przemyśl

Dodaj komentarz