• 2011-06-16

Kveta “Sulreal”

19 czerwca 2011 r. o godz. 17.00 w Centrum Działań Twóczych 1500m2 w Warszawie odbędzie się finisaż wystawy Kvety pt. Sulreal – trzeci wymiar obrazu.

Kveta "Kobieta współczesna", akryl/olej na płótnie, 114x130cm

Kveta "Kobieta współczesna", akryl/olej na płótnie, 114x130cm

Najważniejszym składnikiem obrazów na wystawie Kvety jest element rzeczywistości, najczęściej twarz, uchwycone spojrzenie, zastygły uśmiech, czyjaś wymowna poza. Obrazy Sulreal są środkiem przeniesienia percepcji w przestrzeń wyobraźni artystki, która budując wielowymiarową scenę ujawnia na niej tajemniczy mechanizm snu. Niektóre postacie z obrazów z uporem i skupieniem wpatrują się w oglądającego, jakby chciały zrozumieć odbijającą się w ich świecie rzeczywistość.

Kveta – artystka o czesko polskich korzeniach, w swych pracach łączy fascynacje średniowiecznym sposobem malowania z nowoczesnymi technikami animacji trójwymiarowej. W swych pracach chce przenieść malarską materię w trójwymiarową przestrzeń używając technik komputerowych.

Malując obrazy średniowiecznym sposobem wydobywania bryły za pomocą dwóch kontrastowych kolorów (czarny i biały), końcowe nasycenie kolorystyczne nadaje obrazom w ostatnim etapie, pokrywając całość wielowarstwowymi laserunkami. Następnie skończony obraz przenosi do komputera, gdzie dalej przetwarza go, by po wydrukowaniu nabył trzech wymiarów.

Zdjęcie z wystawy. Materiały udostępnione przez organizatora

Zdjęcie z wystawy. Materiały udostępnione przez organizatora

Obraz rozwarstwiany jest na plany, które umieszczone w wirtualnej przestrzeni fotografowane są pod dwoma kątami, imitując kąt oraz rozstaw ludzkich oczu. Takie dwie fotografie dalej nakładane są na siebie tak, by po założeniu okularów, z filtrami czerwonym i niebieskim, uzyskać wrażenie przestrzenności. Obecna wystawa, jest pierwszą publiczną prezentacją prac anaglifowych autorki, która wytycza kierunku jej dalszych zainteresowań.

1500m2 Centrum Działań Twórczych
ul. Solec 18
Warszawa

Dodaj komentarz