• 2011-06-16

Potrójna wystawa w Galerii Białej

22 czerwca 2011 roku o godzinie 18.00 w Galerii Białej w Lublinie odbędzie się wernisaż trzy wystawy trzech artystek: Hege Lønne – Formy zrównoważone, Emilii Kołowieckiej Kolekcja wizerunków osób i rzeczy i Eweliny Wojdyło Subtelności Ryżowej Komnaty.

Hege Lønne, materiał udostępniony przez organizatorów

Hege Lønne, materiał udostępniony przez organizatorów

Formy równoważne

Wystawa indywidualna Hege Lønne obejmuje rzeźby oraz projekcje wideo pomyślane jako przygotowana specjalnie duża instalacja. Tytuł prezentacji odnosi się do zagadnień podjętych na wystawie. Formy równoważne są połączeniem języka natury z językiem sztuki i zwracają uwagę na równouprawnienie elementów naturalnych i sztucznych. Z jednej strony strony reprezentują sztuczność natury, z drugiej zaś naturalność sztuki. Każda idealnie wyważona w sensie kompozycyjnym i konstrukcyjnym praca jest równoważna ze wszystkimi pozostałymi pokazanymi na wystawie.

Hege Lønne (ur.1961) mieszka i pracuje w Warszawie i Oslo. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Kunstakademiet w Trondheim.

Kuratorem wystawy jest Michał Jachuła.

Młode Forum Sztuki Galerii Białej:

Emilia Kołowiecka Kolekcja wizerunków osób i rzeczy. Wystawa rysunków

Emilia Kołowiecka jest studentką III roku Malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i ceramiką.

Jej wystawa jest prezentacją dwóch rysunkowych cykli, które powstają jednocześnie – choć dotyczą dwóch różnych światów. Pierwszy odnosi się do przedmiotów i wnętrz z realnego otoczenia, drugi zaś jest formą przerysowywania modelek z czasopism o modzie. Oba cykle są w bardzo podobny sposób rysowane, bardzo cieniutką, jednolitą linią, która stanowi obrys, kontur rzeczy, przedmiotów i modelek – stając się raczej konceptualnym zapisem niż stricte rysunkiem.

Ewelina Wojdyło Subtelności Ryżowej Komnaty. Instalacja

Ewelina Wojdyło jest studentką III roku Malarstwa w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem i instalacją.

Na wystawie prezentuje świetlne obiekty, oklejone białym ryżem w przestrzeniach, które również zawierają ryżową materię. Kontrast białego ryżu ze zrujnowaną piwnicą jest sytuacją wyjściową, która w miarę upływu czasu upodobni się do miejsca, w którym jest prezentowana. Zapach spalonego ryżu jest stanem dopełniającym wizualność, wskazującym na zachodzące zmiany – również w kolorze światła.

Otwarcie wystaw: 18 czerwca 2011 roku o godzinie 18.00.
Wystawa czynna do 15 lipca 2011 roku.

Galeria Biała / Centrum Kultury
Ul. Narutowicza 32
Lublin

Dodaj komentarz