• 2011-06-16

Spektakle w ramach programu “Edukacja Teatralna” w Teatrze Nowym w Poznaniu

20 czerwca 2011 roku o godzinie 17.00 w Teatrze Nowym w Poznaniu odbędzie się spektakl Obrazki paryskie grupy teatralnej Nowi w Nowym. Spektakl jest pierwszym ze spektakli realizowanych w ramach programu Edukacja Teatralna.

Grupa "Nowi w Nowym", spektakl "Obrazki paryskie", zaproszenie, materiał udostępniony przez organizatora

Grupa "Nowi w Nowym", spektakl "Obrazki paryskie", zaproszenie, materiał udostępniony przez organizatora

Edukacja Teatralna w Teatrze Nowym w Poznaniu

Jest to program mający na celu wdrożyć młodych ludzi w świat sztuki i teatru, prowadzony przez aktorów Teatru Nowego. Wojciech Deneka, Bożena Borowska i Radosław Elis dzielą się ze swoimi podopiecznymi swoim doświadczeniem oraz znajomością teatralnego rzemiosła. Uczestnicy spotkań poznają proces powstawania spektaklu teatralnego, a warsztaty praktyczne pozwalają im spróbować swoich sił na deskach sceny. Cotygodniowe spotkania kończą się spektaklem wystawianym w Teatrze Nowym. Przedstawienia wieńczące tegoroczne warsztaty teatralne odbędą się w tym roku na Dużej Scenie i Scenie Nowej Teatru Nowego.

20 czerwca 2011 roku o godzinie 17.00, na Dużej Scenie, grupa teatralna Nowi w Nowym działająca w ramach Stowarzyszenia Na Tak przy Warsztacie Terapii Zajęciowej Przylesie pod opieką Wojciecha Deneki, wystawi spektakl Obrazki paryskie.

20 czerwca 2011 roku o godzinie 18.00, na Scenie Nowej, grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Lusowie, pod opieką Pani Bożeny Borowskiej przedstawi sceniczną interpretację fragmentów Pchły Szachrajki Jana Brzechwy oraz autorski spektakl Lampa Baladyna.

22 czerwca 2011 roku o godzinie 18.00, na Scenie Nowej, spektakl wystawią podopieczni Radosława Elisa z Klasy Teatralnej w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza w Poznaniu. Spektakl pt. Powinien, powinna/ma… powstał na podstawie fragmentów Mickiewicza, Fredry, Moliera oraz piosenek Henryka Warsa, Mariana Hemara, Andrzeja Poniedzielskiego, Kabaretu Starszych Panów, Edwarda Straussa, Tadeusza Woźniaka i Erica Idle’a.

Spektakle: 20 czerwca 2011 roku o godzinie 17.00 i 18.00 oraz 22 czerwca 2011 roku o godzinie 18.00.

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu
Ul. Dąbrowskiego 5
Poznań

Dodaj komentarz