• 2011-06-14

IV Letni Przegląd Laboratorium Dramatu

W dniach od 1 do 26 lipca 2011 roku w Warszawie odbędzie się IV Letni Przegląd Laboratorium Dramatu.

Scena Przodownik, logo (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Scena Przodownik, logo (zdjęcie pochodzi z materiałów organizatora)

Laboratorium Dramatu to idea teatru opartego na współczesnej dramaturgii. Spektakle adresuje do ludzi szukających w teatrze ciekawych opowieści i inspiracji intelektualnej. Metoda Laboratorium opiera się na idei open source, czyli włączeniu w proces powstawania dramatu aktorów, reżyserów, specjalistów i widzów, a w proces powstawania spektaklu – autora. Dotychczasowa siedziba Laboratorium przy Olesińskiej od pierwszego dnia Przeglądu zmienia nazwę na Scena Przodownik.

Laboratorium pokaże 16 spektakli. Połowa to premiery tego sezonu – Nasza klasa i Amazonia z Teatru Na Woli oraz – grane przy Olesińskiej 21. – Medea, Stephanie Moles…, Rekonstruktor, Sex Machine i Ismena. Nieopisana siostra. Festiwal otworzy prapremiera sztuki Piotra Rowickiego Baden Baden w reżyserii Aldony Figury i z udziałem m.in. Anny Gajewskiej, Moniki Niemczyk, Przemysława Sadowskiego i Mirosława Zbrojewicza. Poza tym Kabaret Na Koniec Świata – wspólny projekt aktorów, dramatopisarzy, reżyserów i muzyków.

Tradycyjnie Letni Przegląd LD można nazwać festiwalem aktorskim. Na obu scenach zobaczymy między innymi: Izabelę Dąbrowską, Joannę Jeżewską, Krystynę Tkacz, Julię Wyszyńską, Stanisława Brudnego, Leszka Lichotę, Łukasza Lewandowskiego, Janusza R. Nowickiego, Krzysztofa Stelmaszyka i Zdzisława Wardejna.

"Nasza klasa", fot. K. Bieliński

"Nasza klasa", fot. K. Bieliński

Laboratorium Dramatu przestaje być miejscem, a staje się lotną ideą i metodą twórczą realizowaną na dwóch scenach – w Teatrze Na Woli i na Scenie Przodownik przy Olesińskiej 21.

1-26 lipca 2011 r.
Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego
ul. Kasprzaka 22
01-211 Warszawa

Dodaj komentarz