• 2011-06-13

12. Noc Świętojańska na Wyspie Słodowej

Z 25 na 26 czerwca 2011 roku na Wyspie Słodowej we Wrocławiu odbędzie się 12. Noc Świętojańska na Wyspie Słodowej/ Święto Wrocławia ‘2011.

12. Noc Świętojańska, plakat

12. Noc Świętojańska, plakat

Tradycyjnie w okolicach przesilenia letniego, od 12 lat wrocławianie spotykają się na Wyspie Słodowej, aby wspólnie ulec urokowi Nocy Świętojańskiej. W tym roku odbędzie się ona 25 czerwca. Obecnie jako rodzime święto zakochanych Noc Kupały stanowi propozycję alternatywną dla zachodnich Walentynek.

W programie, oprócz poszukiwania kwiatu paproci, a także wspólnego rzucania wianków, płonącego ogniska, spontanicznych tańców i śpiewów, znajdą się propozycje koncertowe. Zaprezentują się grupy: zadziorni, rokendrolowi i nieplastikowi The Phantoms (Polska), energetyczny, łączący hip-hop, drum`n`bass, funky czy reggae z bałkańskimi, południowo – amerykańskimi i afrykańskimi brzmieniami Anselmo Crew (Węgry).

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi – jedna z najlepiej zapowiadających się hardrockowych grup skandynawskich – Triosphere (Norwegia). Program artystyczny dopełnią bębniarze z Mistycznego Wehikułu Papadram Roots Drums Band.

Zespoły:

  • The Phantoms /Polska

The Phantoms o sobie:

twórczość zespołu to gitarowa odtrutka na tę nową muzykę, która brzmi jak dzwonki z komórki.Utwory Phantomsów porównuje się do rdzy za paznokciami i krwi z nosa, ewentualnie do takich zespołów jak Polanie czy the Animals. W dniu ich pierwszego występu umarł Michael Jackson (serio), z kolei koncert na londyńskim Tin Pan Alley rozruszał nawet niemrawą i zblazowaną publiczność z Anglii. Sprawdź, co ich muzyka zrobi z tobą – chyba że się boisz…

  • Anselmo Crew / Węgry

Znakomita węgierska grupa koncertowa o dynamicznym i energetycznym charakterze. Ich twórczość oparta jest na odniesieniach do tradycyjnej muzyki ze świata (bałkańskiej, południowo-amerykańskiej, afrykańskiej), z drugiej strony łączy także hip-hop, drum`n`bass, funky czy reggae.

Wydali bardzo dobrze przyjęte trzy albumy (Passport, Bite.. – 2004; Urban Snacks – 2007; Sex & Violence – 2009). Ich utwory znalazły się również na kompilacjach światowych firm wydawniczych.  Jednak od początku istnienia grupy, głównym przesłaniem i ideą – Anselmo Crew były i są – fantastyczne, żywe i mające charakter karnawałowej zabawy koncertowe spotkania z publicznością.

Zagrali setki koncertów nie tylko na Węgrzech, ale również w wielu krajach Europy, wszędzie entuzjastycznie przyjmowani przez publiczność. Ostatnio wspólnie ze znanym i popularnym barcelońskim zespołem Che Sudaka nagrali świetny przebój Warrior, który ma szansę stać się europejskim przebojem w kategorii world music – dance.

  • Triosphere /Norwegia

Jedna z najlepiej zapowiadających się hardrockowych grup skandynawskich. W swoich szeregach mają m.in. charyzmatyczną i obdarzoną wspaniałym, mocnym wokalem – frontwoman, Idę Haukland, która nie tylko śpiewa, ale również gra na basie. Grupa powstała jesienią 2004 roku i od tamtej pory wydała 2 bardzo dobrze przyjęte albumy: Onwards z 2007 roku i The Road Less Travelled z 2010 roku.

Zespół bardzo szybko zdobywa międzynarodowe uznanie i ma już za sobą wspólne trasy koncertowe m.in. z takimi formacjami światowego rocka i heavy metalu, jak Sonata Arctica z Finlandii czy Crimson Glory z USA. Znani są ze świetnych występów na żywo, podczas których ich muzyka eksploduje energią i pozytywnym rockowym przekazem, choć nie stronią też od utworów klimatycznych, nawiązujących do skandynawskich pogańskich tradycji i przekazów, które pojawiają się dość często w ich autorskim repertuarze.

Jest to pierwszy ich koncert w Polsce i jedyny w czasie tegorocznej trasy koncertowej.

  • Mistyczny Wehikuł Papadram Roots Drums Band /small set

Mistyczny Wehikuł Papadram to bębniarska grupa założona w 1991r. przez Wiktora Witka Golca, który przygodę z bębnami zaczął już w 1982 r. Konstruuje rozmaite bębny i gra na nich nieustannie propagując bębniarstwo w Polsce. W zespole grali prawie wszyscy bębniarze z Dolnego Śląska i nie tylko, ponieważ formuła Papadramu jest otwarta i każdy, kto grając na bębnach jest w stanie wejść w mistyczny stan świadomości – może lecieć Papadramem…

Podczas nocy bębniarski small set zaprosi uczestników imprezy do wspólnego rzucania wianków.

12. Noc Świętojańska na Wyspie Słodowej
25 na 26 czerwca 2011
godz. od 20.00 do 0.30
Wyspa Słodowa
Wrocław

Dodaj komentarz