• 2011-06-08

Wystawa „Lubię To”

16 czerwca 2011 r. o godz. 19.00 w Galerii CK Agora we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy młodych artystów z Lublina pod wspólnym tytułem Lubię To.

Materiały udostępnione przez organizatora

Plakat wystawy - materiały udostępnione przez organizatora

Tytuł wystawy jest parafrazą najpopularniejszego określenia na portalu społecznościowym Facebook. Do tego prostego wyrażenia, mającego wszak zawrzeć w sobie wszelkie pozytywne emocje użytkowników fejsbuka odwołuje się każdy z uczestników wystawy w bardziej lub mniej bezpośredni sposób. Jest to autoprezentacja twórczej wypowiedzi – zapatrywań danego artysty.

W sformułowaniu Lubię To kryje się komentarz artystów do zjawisk społeczno-politycznych, wyrażany często w ironicznej formie. Jest to forma obrony przed irracjonalną rzeczywistością, która jest serwowana odbiorcy w celu pobudzenia go do refleksji. Banalne kliknięcie przycisku często bywa odruchem bezwarunkowym i bezmyślnym gestem będącym wyrażeniem swej opinii. Co z tego wynika?

Artyści:

Tomasz Bielak – rocznik 1967. Artysta grafik, malarz, streetartowiec. Absolwent ASP w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki. Swoje prace graficzne tzw. ArtKwadraty będące artystyczno – filozoficznym komentarzem otaczającej rzeczywistości od pięciu lat publikuje w cotygodniowym wydaniu trójmiejskich Rejsów Dziennika Bałtyckiego.

W 2009 r. wszystkie ArtKwadraty pokazane zostały na wystawie Kolekcja alternatywna w lubelskiej Galerii Biała, gdzie przyjęły formę tapety z powielonych w setki egzemplarzy małych piktogramów szczelnie wypełniających powierzchnię ścian pomieszczenia.

Seweryn Chwała – ukończył studia w Instytucie Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie, kierunek malarstwo. Dyplom z malarstwa obronił w 2007 r. pod kierunkiem prof. M. Hermana i St. Z. Woźniaka (aneks z rysunku poprowadzony przez dr hab. M. Smoczyńskiego).

Na co dzień zajmuje się rysunkiem, malarstwem, muralem i graffiti. Brał udział w wielu wystawach i konkursach z malarstwa, rzeźby i graffity jam’ach. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa w LSSIP.

Michał Mroczka – rocznik 1984, pochodzi z Lipnicy na Podkarpaciu. Obecnie tworzy i mieszka w Lublinie. W roku 2004 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, ze specjalizacją snycerstwo.

W 2009 uzyskał dyplom z malarstwa na Wydziale Artystycznym UMCS pod kierunkiem Walentego Wróblewskiego. Od 2007 roku współtworzy grupę artystyczną Niezależna Akademia Frenetyków. Od 2010 jest współzałożycielem autonomicznej lubelskiej galerii Kamienica Cudów.

Kosma Ostrowski 2

Kosma Ostrowski - materiały udostępnione przez organizatora

Kosma Ostrowski – ukończył grafikę na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Sklodowskiej w Lublinie. W 2008 roku obronił dyplom artystyczny w Zakładzie Sztuki i Mediów Cyfrowych pod kierunkiem prof. Grzegorza Dobieslawa Mazurka.

Obecnie pracuje jako nauczyciel Grafiki Projektowej w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania w Lublinie. Współzałożyciel Galerii Kamienica Cudów w Lublinie. Zajmuje się przede wszystkim rysunkiem, ilustracją oraz grafiką projektową i warsztatową.

Sławek Toman – rocznik 1966. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Ecole Regionale de Beaux-Arts w Rennes we Francji. Ma w swoim dorobku wystawy indywidualne m.in. w Galerii Pryzmat w Krakowie, Grodzkiej w Lublinie (2001).

Uczestniczył w wystawach zbiorowych, m.in. Viennafair w Wiedniu (2007) Kolekcja/sammlung w Bezirksmuseum Margareten w Wiedniu (2008). Stypendysta Ministra Spraw Zagranicznych Francji (1995) i Ministra Kultury RP (2002). Laureat Nagrody Magazynu o Sztuce Arteon w 2001 roku. Pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie.

Tomasz Bielak, Seweryn Chwała, Michał Mroczka, Kosma Ostrowski, Sławek Toman
Lubię To

16 czerwca – 11 lipca 2011 r.
wernisaż: 16 czerwca 2011, godz.19.00

Galeria CK Agora
ul. Serbska 5a
51-111 Wrocław

Dodaj komentarz