Instalacja Jana de Weryhy-Wysoczańskiego podczas Hamburg Art Week 2011

Od 17 do 26 czerwca 2011 roku podczas Hamburg Art Week 2011 w Hamburgu będzie można oglądać instalację polskiego artysty Jana de Weryhy-Wysoczańskiego Chilehaus Five Lines.

Jan de Weryha-Wysoczański, "Chilehaus Five Lines" 2011, dzięki uprzejmości artysty

Jan de Weryha-Wysoczański, "Chilehaus Five Lines" 2011, dzięki uprzejmości artysty

Podczas Hamburg Art Week 2011 miasto Hamburg prezentuje się wspólnie z zaproszonymi artystami z całego świata, jako otwarta na przyszłość, artystyczno-kulturalna i dynamiczna metropolia. Na odwiedzających Hamburg czeka przez dziewięć kolejnych dni wielka artystyczna różnorodność. Udział w imprezie wezmą 22 galerie i 28 instytucji kulturalnych Hamburga. Między innymi Bucerius Kunst Forum z wystawą Wiliama Turnera, Museum für Kunst und Gewerbe, Bildermanufaktur z wystawą Arne Quinze, Hütten z wystawą fotograffi Marie-Jo Lafontaine, Chilehaus z Human Kinetics Performance z Nowego Jorku.

W Chilehaus prezentuje również Jan de Weryha-Wysoczański swoją prawie 100 metrową drewnianę instalację pt. Chilehaus Five Lines, która specjalnie na tę okazję i dla tego miejsca powstała. Jako dokument o instalacji powstanie również krótki film.

Wystawa pt. Temporäre Raumerfahrung odbędzie się w dniach od 17do 26 czerwca 2011 w Chilehaus.

Chilehaus, C 3 piętro
Fischertwiete 2
20355  Hamburg

Dodaj komentarz