• 2011-06-01

Rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Kasi Rosłaniec

W połowie maja w Warszawie rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Kasi Rosłaniec Baby Blues. Scenariusz filmu, w 2010 r. był prezentowany na MFF w Rzymie w sekcji scenariuszowej New Cinema Network, zdobył też uznanie ekspertów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, dzięki czemu film otrzymał dofinansowanie na realizację.

"Baby Blues", fot. Łukasz Niewiadomski

"Baby Blues", fot. Łukasz Niewiadomski

Baby Blues to historia Natalii (Magdalena Berus), która w wieku 17 lat zostaje matką. Ojciec Antosia to nastoletni Kuba (Nikodem Rozbicki). Natalia nie jest pewna, czy kocha Kubę, a Kuba nie wie, czy kocha Natalię. Jednak jej już nie zależy na byciu z kimś na siłężeby tylko kogoś mieć, teraz ma Antosia…. Tyle, że mama Natalii, która do tej pory opiekowała się dzieckiem i pamiętała o zapasie pieluch, postanawia wyjechać do pracy za granicę.

Kuba, bez pytania i zgody Natalii, wprowadza się do dziewczyny i syna. Chce o nich zadbać – to dla niego sprawa honoru. Rozpoczynają się codzienne zmagania dwójki nastolatków w trudnym fachu rodzicielskim. Pewnego dnia, w agencji reklamowej, Natalia spotyka Martynę (Klaudia Bułka) – koleżankę Kuby. Ponieważ Martyna nie ma gdzie mieszkać, Natalia zaprasza ją do siebie. Nowa koleżanka okazuje się przepustką do innego świata – świata, który proponuje coś więcej niż kleik ryżowy…

Poszukiwania odtwórczyni roli głównej trwały kilka miesięcy. Ekipa przejechała Polskę wzdłuż i wszerz. Komisja castingowa z Kasią Rosłaniec na czele, zdecydowała się powierzyć główną rolę 17-letniej Magdalenie Berus z Rudy Śląskiej. W wyniku castingu, oprócz Magdy, do drugoplanowych ról epizodycznych wybrano 19-letnią Martynę Grzenkowicz z Warszawy oraz 16-letnią Martyna Nowak z Kcyni.

Klaudia Bułka, Nikodem Rozbicki i Michał Trzeciakowski trafili na plan filmu w wyniku długotrwałych poszukiwań jakie przeprowadził Marek Palka – casting reżyser filmu.

Debiutującą młodzież na planie wspomogą gwiazdy: Danuta Stenka, Katarzyna Figura, Jan Frycz, Magdalena Boczarska, Renata Dancewicz i Mateusz Kościukiewicz.

Zdjęcia do filmu potrwają do końca czerwca. Premiera filmu w kinach planowana jest w 2012 roku. Dystrybutorem Baby Blues jest Kino Świat.

Dodaj komentarz