• 2011-05-30

Warsztaty aktorsko-reżyserskie na Festiwalu Bruk w Olsztynie

W dniach 27 czerwca do 7 lipca trwać będzie 7. edycja Festiwalu Bruk w Olsztynie. To jedyne tej rangi wydarzenie w Polsce i Europie Środkowej. Festiwal kierowany jest do młodzieży dając im możliwość uprawiania sportu, zdobywania wiedzy, ekspresji w tańcu, występów teatralnych, tworzenia muzyki – bez przemocy.

Bruk Festiwal w Olsztynie

Bruk Festiwal w Olsztynie

Festiwal gromadzi gwiazdy ulicznej muzyki, tańca, graffiti i teatru oraz wszelkich fanów i sympatyków urban culture. W tym roku po raz pierwszy odbędą się warsztaty aktorsko-reżyserskie. Poprowadzą je między innymi: Piotr Głowacki, Piotr Kielar, Wojciech Urbański i Ksawery Żuławski.

Warsztaty aktorsko-reżyserskie to zajęcia z polskimi i zagranicznymi reżyserami filmowymi i teatralnymi, aktorami oraz specjalistami z dziedziny filmu, teatru i telewizji. Warsztaty dedykowane są wszystkim miłośnikom aktorstwa, teatru i sztuki filmowej, zarówno tym z dużym, jak i mniejszym doświadczeniem.

Wszyscy uczestnicy warsztatów zostaną podzieleni na 5 grup. Każdy z nich będzie miał możliwość wybrania sobie jednego z 5 projektów, w których pod okiem mistrza z danej dziedziny, będzie rozwijać swoje umiejętności. Zajęcia odbywać się będą 2 razy dziennie, w blokach 2-4 godzinnych. Studenci będą mogli także brać udział w serii 8 wykładów. Każdy wykład dotyczyć będzie odrębnego zagadnienia aktorskiego, filmowego, czy teatralnego.

Warsztaty poprowadzą:
1) Międzynarodowa Gwiazda – TBA
2) Piotr Głowacki – Budowa Postaci

Opis warsztatów:
Budowa Postaci. Koncentracja, wyobraźnia, pamięć, urzeczywistnienie. Podstawy metody pracy nad rolą: wspomnienie i marzenie – uzupełniające się elementy w procesie kreowania świata wewnętrznego i charakterystyki postaci.

Festiwal Bruk w Olsztynie

Dodaj komentarz