• 2011-05-28

“Klimakterium… i już” w Gliwickim Teatrze Muzycznym

6 czerwca 2011 roku  o godz. 17.00 i 20.15 w Gliwickim Teatrze Muzycznym odbędzie się gościnny spektakl Klimakterium…i już.

Iga Cembrzyńska, Krystyna Sienkiewicz, Elżbieta Jodłowska

Iga Cembrzyńska, Krystyna Sienkiewicz, Elżbieta Jodłowska

Bardzo udana próba literacka znanej aktorki estradowej Elżbiety Jodłowskiej, która chce, aby temat-tabu, dotyczący wielu kobiet, potraktować z dystansem, pewną dozą humoru i zabawy, a przede wszystkim, aby nie bać się mówić o problemie, który jest dobrze znany wielu kobietom. Motto tej sztuki brzmi: Myślałam że to zdarza się tylko innym.

Bohaterkami są cztery kobiety: właścicielka luksusowego lumpexu, Matka Polka z Rzeszowa, była dziennikarka i feministka. Te cztery różne typy kobiet, cztery różne charaktery, mają jeden wspólny problem: właśnie klimakterium. Nie tylko mówią o nim głośno, ale i śpiewają, bo w sztuce tej jest kilkanaście znanych piosenek, z muzyką takich kompozytorów, jak: Ryszard Poznakowski, Jerzy Kilar, Juliusz Loranc, Włodzimierz Korcz, do których na użytek przedstawienia nowe teksty napisali m.in.: Artur Andrus, Katarzyna Lengren, Marcin Wolski, Maciej Szwed, Andrzej Waligórski, Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski, a także sama autorka Klimakterium, Elżbieta Jodłowska.

Reżyseria: Cezary Domagała
Kierownictwo muzyczne: Janusz Bogacki
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Choreografia: Tomasz Tworkowski
Kier. produkcji: Tomasz Heller
Występują: Krystyna Sienkiewicz, Elżbieta Jodłowska, Grażyna Zielińska i Elżbieta Jarosik

Gliwicki Teatr Muzyczny
ul. Nowy Świat 55/57
44-100 Gliwice

Dodaj komentarz