• 2011-05-28

12. Festiwal Filmu Niemego nominowany do nagrody PISF

12. Festiwal Filmu Niemego znalazł się wśród nominowanych do Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za rok 2010, przyznawanych za działalność na rzecz upowszechniania kultury filmowej. Festiwal został nominowany w kategorii: Krajowe wydarzenie filmowe.

12FFN - nominacja do nagrody PISF, plakat

12FFN - nominacja do nagrody PISF, plakat

12. Festiwal Filmu Niemego odbył się w dniach od 2 do 5 grudnia 2010 roku pod hasłem Spotkanie kultur. Podczas zeszłorocznej edycji Festiwalu pokazane zostały filmy obrazujące kultury tak odległych miejsc jak Japonia i Indie. Były też wątki mongolskie, inuickie, żydowskie i arabskie. Muzycznych interpretacji prezentowanych filmów podjęli się znakomici instrumentaliści z Polski i zza granicy – m.in. polski zespół Contemporary Noise Sextet, hiphopowy kolektyw Napszykłat, kompozytor muzyki filmowej Adrian Konarski wraz z perkusistą Sławomirem Bernym oraz niezwykły duet fortepianowy: Nils Frahm & Dustin O’Halloran.

Festiwalu Filmu Niemego to cykliczna impreza, której celem jest propagowanie kina niemego. Powstała jako jedna z pierwszych na świecie i doczekała się obecnie wielu kontynuatorów w całym kraju. Od kilku lat organizuje ją Kino Pod Baranami.

O tym, czy 12. Festiwal Filmu Niemego zostanie uhonorowany nagrodą PISF zadecyduje już niebawem czternastoosobowa kapituła złożona z przedstawicieli branży filmowej. Wręczenie statuetek laureatom nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej odbędzie się w 6 czerwca 2011 podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Dodaj komentarz