• 2011-05-27

“Księżyc i Magnolie” – polska prapremiera

12 czerwca 2011 roku o godz. 19.15 w Teatrze Współczesnym w Warszawie odbędzie się polska prapremiera spektaklu Księżyc i Magnolie.

"Księżyc i magnolie" plakat

"Księżyc i magnolie" plakat

Niezadowolony z dotychczasowych efektów pracy nad Przeminęło z wiatrem – producent filmu David O. Selznick – podejmuje desperacką decyzję: przerywa zdjęcia, zamyka się we własnym gabinecie wraz z nowym scenarzystą i nowym reżyserem, by w pięć dni i nocy poprawić scenariusz i wznowić produkcję. Dynamiczne dialogi, pełne poczucia humoru kryją w sobie drugie dno. Dla Selznicka jest to walka nie tylko o film, ale i o realizację własnych marzeń, i utrzymanie pozycji w branży.

Autorowi Księżyca i magnolii – udało się uchwycić trudne realia funkcjonowania przemysłu kinowego, eksponując, jak z codziennej, żmudnej i zwykle wyczerpującej pracy, rodzi się magia kina. Ukazać, jak wiele pasji i determinacji jest potrzebne, by doprowadzić produkcję do końca, a tym bardziej do sukcesu, w tym wypadku, mierzonego w dziesięciu Oscarach. Współcześnie o Przeminęło z wiatrem mówi się, jako o przeboju wszechczasów.

Ron Hutchinson
Księżyc i Magnolie
(Moonlight and Magnolias)
Przekład: Klaudyna Rozhin
Reżyseria: Maciej Englert
Scenografia: Marcin Stajewski
Kostiumy: Anna Englert
Występują: Sławomir Orzechowski, Andrzej Zieliński, Marta Lipińska, Leon Charewicz

Dodaj komentarz