• 2011-05-25

51. Krakowski Festiwal Filmowy – Dokumenty do kontroli, Rynek filmów dokumentalnych w Polsce

29 maja 2011 roku o godz. 11.00 w PWST w Krakowie odbędzie się konferencja w ramach 51. Krakowskiego Festiwalu Filmowego: Dokumenty do kontroli.

 

"Dokumenty do kontroli", logo

"Dokumenty do kontroli", logo

W Polsce co roku powstaje około 200 filmów dokumentalnych. Co się z nimi dzieje? W 2009 roku na 100 wyprodukowanych dokumentów aż 70 trafiło do emisji telewizyjnej, 10 zostało wydanych na DVD a 5 pokazano w kinach. Jednak należy pamiętać, że to był wyjątkowo udany rok dla polskiego dokumentu – w ciągu ostatniej dekady tylko 9 filmów trafiło na wielki ekran.

Dokumenty do kontroli to obiektywne spojrzenie na polski film dokumentalny.

Konferencja ma na celu przybliżyć sytuację na rynku polskich filmów dokumentalnych. Odpowiedzieć na pytania: Czy na produkcji filmów dokumentalnych można zarobić? Jak duży jest rynek dokumentów? Jakie dokumenty produkuje się w Polsce? Kto i dlaczego chce je oglądać?

W wydarzeniu wezmą udział krajowi i zagraniczni goście, m.in. Susanne Guggenberger (programer targów Vision du Reel i DOK Leipzig), Andrzej Fidyk (reżyser filmów dokumentalnych i redaktor w TVP) Artur Majer (Kierownik Działu Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych w PISF), Dariusz Kowalski (producent i dystrybutor – Ragusa Film), Maria Zmarz-Koczanowicz (reżyserka i scenarzystka), Joanna Skalska (Kierownik Działu PR & Dystrybucji w Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy), Katarzyna Wilk (koordynator projektu Polish Docs oraz Industry Zone na Krakowskim FF).

Spotkanie poprowadzi producentka Królika po berlińsku – Anna Wydra, właścicielka firmy Otter Films.

Konferencja Dokumenty do kontroli skierowana jest do producentów, twórców filmów dokumentalnych, redaktorów zamawiających, mediów oraz wszystkich zainteresowanych sytuacją rynku filmów dokumentalnych. Konferencja otwarta: wstęp wolny, rejestracja niewymagana.

29 maja 2011 roku
godz. 11.00
Sala im. S. Wyspiańskiego w PWST
ul. Straszewskiego 22
Kraków

Dodaj komentarz