• 2011-05-24

100. przedstawienie komedii Woody Allena “Zagraj to jeszcze raz, Sam”

28 maja 2011 roku na scenie Teatru 6. Piętro w Warszawie będzie można zobaczyć 100. przedstawienie legendarnej komedii Woody Allena Zagraj to jeszcze raz, Sam w reżyserii Eugeniusza Korina.

W sztuce Zagraj To Jeszcze Raz, Sam, Woody Allen w mistrzowski sposób połączył dwie najważniejsze cechy swojego talentu – uniwersalny, ponadczasowy humor inteligentnego obserwatora z liryzmem znerwicowanego wrażliwca z Nowego Jorku. Przeplatają się w niej wszystkie najważniejsze tematy i fascynacje Allena – kinem, Nowym Yorkiem, muzyką, seksem, miłością i przemijaniem.

Zagraj To Jeszcze Raz, Sam to historia poszukiwania miłości swego życia przez krytyka filmowego Allana Felixa (debiutujący w teatrze Kuba Wojewódzki), porzuconego przez swoją żonę Nancy (w tej i w jeszcze ośmiu innych rolach – Małgorzata Socha). Allan zakochuje się przypadkiem w żonie swojego najlepszego przyjaciela, przystojnego biznesmana Dicka (Michał Żebrowski), w ślicznej, lecz znerwicowanej Lindzie (Anna Cieślak), którą uwodzi przy pomocy i według wskazówek swojego idola filmowego, legendarnego amanta czarnych kryminałów Humphreya Bogarta, schodzącego do niego w tym celu z ekranu kina (Daniel Olbrychski).

Reżyser Eugeniusz Korin stworzył najbardziej filmowe przedstawienie ostatnich lat, które stało się swoistym hołdem twórczości znanego na całym świecie autora przewrotnych komedii. Jest ono pierwszą realizacją z planowanego przez Teatr 6.piętro tryptyku Miłość, Zdrada i Przebaczenie wg Woody Allena.

Występują: Małgorzata Socha, Anna Cieślak, Daniel Olbrychski, Jakub Wojewódzki, Michał Żebrowski

Realizacja:
reżyseria: Eugeniusz Korin
scenografia: Jan Kozikowski
kostiumy: Dorota Kołodyńska

Teatr 6. Piętro
PKiN, Plac Defilad 1
(wejście od ul. Marszałkowskiej)
00-901 Warszawa

Dodaj komentarz