Spotkanie z Jadwigą Sawicką

3 czerwca 2011 roku o godzinie 19.00  w Galerii Entropia we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Jadwigą Sawicką z cyklu Szczyt Formy pt:  W kontekście tego miejsca i tej sytuacji.

Jadwiga Sawicka "W kontekście tego miejsca i tej sytuacji"
Jadwiga Sawicka “W kontekście tego miejsca i tej sytuacji”

Szczyt Formy to cykl otwartych spotkań autorskich z uznanymi artystami młodego i średniego pokolenia, zajmującymi się szeroko pojętymi działaniami przestrzennymi – począwszy od rzeźby, poprzez instalacje, aż do działań performatywnych czy interwencji w przestrzeni publicznej. Cykl ten jest wspólną inicjatywą Koła Naukowego Forma przy Katedrze Rzeźby ASP we Wrocławiu oraz Galerii Entropia.

Spotkania pomyślane są jako autorskie prezentacje dające artystom możliwość bezpośredniego przedstawienia swojej sztuki bez żadnej mediacji, studentom zaś [i reszcie publiczności] osobistego kontaktu z artystami, a także zapoznania się z żywym procesem twórczym czy problemami istnienia na współczesnym rynku sztuki.

prowadzenie: Lidia Wojtasik
koordynacja cyklu: Karolina Freino

Jadwiga Sawicka – Urodziła się w 1959 roku. Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni Jerzego Nowosielskiego. Tworzy obrazy, fotografie, obiekty, instalacje tekstowe. Przy realizacji instalacji i fotografii współpracuje z Markiem Horwatem. Mieszka i pracuje w Przemyślu.

3 czerwca 2011 rok godz. 19.00
Galeria Entropia
Ul. Rzeźnicza 4
Wrocław

Dodaj komentarz