• 2011-05-23

Premiera “Złotej kaczki”

1 czerwca 2011 roku w Teatrze Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się premiera spektaklu Złota kaczka.

Złota kaczka to musical familijny na motywach jednej z najpiękniejszych i najmądrzejszych polskich legend. Tytułowa Złota Kaczka jest tu zamieszkującą ruiny starego zamczyska czarodziejką, czyhającą na śmiałków marzących o ukrytych tam skarbach. Ukazuje się im pod postacią pięknej księżniczki i mami obietnicą niezmierzonych bogactw, by ostatecznie zamieniać ich serca w kamień.

Ten los podzieliłby niechybnie zegarmistrzowski czeladnik – Pietrek, gdyby na jego drodze nie stanął tajemniczy, wędrowny sztukmistrz. Ten rzuca Kaczce – czarodziejce wyzwanie, po czym rozpoczyna z nią grę o ocalenie serca chłopca. Musical nawiązuje do odwiecznej, lecz i dziś wartej przypominania prawdy, że nie pieniądze czynią człowieka prawdziwie bogatym, lecz przyjaźń, miłość i szacunek innych ludzi.

Reżyseria: Andrzej Ozga
Scenografia: Tatiana Kwiatkowska
Muzyka: Piotr Rubik
Kier.muzyczne: Marek Zalewski
Choreografia: Tomasz Tworkowski
As. reżysera: Beata Chorążykiewicz

Występują: Jan Mierzyński, Adrianna Góralska, Edyta Milczarek, Artur Nełkowski, Michał Anioł, Paweł Caban, Cezary Żołyński, Krzysztof Kolba, Krzysztof Tuchalski, Bożena Pomykała-Kukorowska, Anna Karolina Miłkowska-Prorok, Anna Łaniewska, Beata Chorążykiewicz, Teresa Lisowska-Gałła, Bogumiła Jędrzejczyk

Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.
ul.Teatralna 9
66-400 Gorzów Wlkp.

Dodaj komentarz