• 2011-05-23

Warsztaty w ramach 26. Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku

24 maja 2011 roku o godzinie 17.00 w ramach 26. Dni Sztuki Współczesnej odbędą się warsztaty taneczno-ruchowe ze Stowarzyszeniem Chorea – Antyk – Taniec w Re-konstrukcji.

Prowadzenie: Iga Załęczna, Janusz Adam Biedrzycki – tancerze i aktorzy Stowarzyszenia Teatralnego Chorea
24, 25 maja godz. 17.00-20.30,26 maja godz. 12.00-15.30 w siedzibie WOAK (Spodki)

Warsztaty skierowane do początkujących aktorów, tancerzy oraz osób zaczynających pracę z ciałem.

Projekt Antyk – taniec w RE-KONSTRUKCJI to kolejny etap pracy nad ruchem Antycznej Grecji prowadzony przez tancerzy i aktorów Stowarzyszenia Teatralnego Chorea. To swoista praktyczna antropologia tańca, w której kontekst badań teoretycznych staje się elementem pracy artystycznej w obrębie praktyk tanecznych. Obszarem poszukiwań jest dziedzictwo kulturowe starożytnej Grecji, a właściwie zamknięte w owym dziedzictwie – ciało w ruchu.

Od wielu lat zespół zajmuje się pracą nad reinterpretacją antycznych źródeł jako materią o ciągle żywym potencjale twórczym. Studiując starożytne źródła ikonograficzne, literackie oraz muzyczne opracowane zostały podstawy techniki tańca i swoistej estetyki ruchu.

Uczestnicy warsztatu będą mieli okazję poznać metodę pracy zespołu, podczas treningu wprowadzić w ciało opracowane fragmenty materiału tanecznego, oraz staną się twórcami własnych, niewielkich form taneczno-rytmicznych.

Warsztaty tańca współczesnego z Dawidem Lorencem
28-29 maja godz. 10.00-12.00
Miejsce: DanceOffnia, ul. Kolejowa

Warsztaty skierowane są do osób już tańczących, pragnących usprawnić swoją technikę oraz umiejętności.

Warsztaty będą się koncentrować na szeroko pojmowanej pracy w parterze z elementami techniki flying-low w tańcu współczesnym. Podczas warsztatów uczestnicy zajmować się będą głównie podstawowymi zagadnieniami motoryki i kinestetyki ciała w relacjach z podłogą w elementach akrobatyki, capoeiry i breakdance. Będą pracować nad umiejętnościami wydajnej zmiany poziomów, ukierunkowywania i wykorzystania pędu środków ciężkości, a także możliwie najpełniejszej kontroli nad ruchem. W tym celu będą starali się poszerzyć własną świadomość ciała.

Dawid Lorenc

Od 1999r. związany z Teatrem Tańca Figiel prowadzonym przez Małgorzatę Lorenc. W latach 2003-06 tancerz Teatru Tańca Alter Witolda Jurewicza. Ukończył kurs Training Cycle 06-08 w P.A.R.T.S. w Brukseli. W tym czasie brał udział w projektach m.in: Davida Zabrano, Davida Hernandeza. Stypendysta: Ministra Kultury 2007, European Commission 2006-07, Flemish Community 2008’ oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego 2010. Był również uczestnikiem międzynarodowej wymiany programu danceWEB 2010. Od 2008 pracuje z grupą Ultima Vez z Brukseli. W 2010 roku współpracował z Leszkiem Bzdylem, Witoldem Jurewiczem i Jackiem Owczarkiem. Nauczyciel tańca współczesnego, kontaktu i improwizacji.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ‘ę’ / Robert Pludra i Jakub Sobiepanek
Pracownia Design: znikające miasto

25-26 maja

Białostocki Ośrodek Kultury i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ‘ę’ zapraszają na warsztaty Pracownia Design: znikające miasto.

Grupa młodych osób interesujących się projektowaniem i problemami społecznymi weźmie udział w warsztatach z projektantami Robertem Pludrą i Jakubem Sobiepankiem, pod okiem których obudują organiczną, aluminiową konstrukcją siedzibę białostockiego Teatru TrzyRzecze (ul. Młynowa 19).

Celem akcji jest próba pokazania konstruktywnych rozwiązań i uwypuklenie dobrych praktyk dawania nowego życia starej architekturze, a także zaproszenie mieszkańców Białegostoku do działania i kreatywnej dyskusji o swoim mieście.

25 maja, godz.17:00 – 19.00
Spotkanie otwarte z projektantami Robertem Pludrą i Jakubem Sobiepankiem (+gość)

26 maja, godz.12:00 – 20.00
Warsztaty dla uczestników z Robertem Pludrą i Jakubem Sobiepankiem

Białostocki Ośrodek Kultury
ul. Legionowa 5
15-281 Białystok

Dodaj komentarz