• 2011-05-21

Yegor Zabelov Trio grają na żywo do filmu “Golem”

22 maja 2011 roku o godzinie 21.00 na Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim w Lublinie wystąpi Yegor Zabelov Trio, które na żywo wykona muzykę do filmu Golem z 1920 roku.

Białoruska grupa utworzona przez wybitnego akordeonistę, mistrza akordeonu guzikowego Yegora Zabelova. Artysta, znany w Polsce głównie za sprawą swojej macierzystej kapeli Gurzuf, znów zaskoczył fanów i krytyków muzycznych. Tym razem stworzył muzykę do legendarnego, niemego filmu Golem z 1920 roku, w reżyserii Paula Wegnera.

W swojej twórczości artysta nieustannie poszukuje nowych rozwiązań muzycznych łącząc punkową energię z nowoczesną elektroniką, specyficzny białoruski folklor z muzyką rockową czy wreszcie muzykę klasyczną z brzmieniami hip hopowymi.

Zabelov to dziś jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków zza wschodniej granicy, wielokrotnie goszczący na koncertach w całej Europie. Na koncie ma również sporą liczbę muzyki teatralnej m.in. dla teatru w Magdeburgu, do spektaklu Moby Dick czy do Pinokia w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Komponował także dla teatrów w Holandii i Słowenii.

Poza liderem Gurzuf, skład tria dopełniają perkusista Ilija Stepanov oraz basista Aleksandr Efimov.

22 maja 2011 roku, godzina 21.00
Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim
Lublin

Dodaj komentarz