• 2011-05-21

Kabaret na Dzień Matki

26 i 27 maja 2011 roku o godz. 19.00 w Laboratorium Dramatu w Warszawie odbędzie się Kabaret Na Koniec Świata.

Kabaret Na Koniec Świata

Kabaret Na Koniec Świata

Matka, mama, matula – piękne słowa. Przypomina się dzieciństwo, pierwsze eksperymenty z używkami, pierwsze doświadczenia erotyczne, cudowny czas. Powróćmy do niego choćby na dwa wieczory. Do matek z dzieciństwa, które nie szlajały się po klubach, nie piły, nie paliły, nie rzucały mięsem, lecz stały na straży wartości, z których my tak łatwo zrezygnowaliśmy, a za którymi tęsknimy.

Dowiemy się, za czym tęskni prawdziwa Matka-Polka. Co ma zrobić, kiedy zobaczy w autobusie Murzyna? Czy można z własną matką iść na wódkę? Czy można bez wstydu puścić ją na wywiadówkę? Wreszcie – co zrobić, kiedy nasza matka pisze serial?

Jako gość w Kąciku Dyrektora wystąpi osoba wyjątkowa: ikona kobiecości, natchnienie kolejnych pokoleń polskich mężczyzn – czyli Stanisława Celińska. Wieczór poprowadzi Król Dopalaczy – ulubieniec pań i człowiek, któremu jako pierwszemu udało się wprowadzić automaty z pastylkami do Kancelarii Prezydenta.

Koniec świata to szansa na dobrą zabawę bez zastanawiania się, co będzie jutro. Zabierzcie swoje mamy, mamy znajomych i wszystkie znane wam osoby w ciąży. Lub te, z którymi chcielibyście być w ciąży. Potraktujcie ten wieczór jako formę terapii.

Kabaret Na Koniec Świata, pocztówka

Kabaret Na Koniec Świata, pocztówka

Reżyseria: Kamila Michalak
Dramaturgia: Jarek Murek Murawski
Występują: Izabela Dąbrowska, Natalia Jakubowska, Joanna Król, Agnieszka Wilkosz, Kornelia Trzaskowska, Wojciech Solarz, Marcin Sztabiński, Grzegorz Woś.
Oprawa muzyczna: Bartek Woźniak i jego band.
Autorzy tekstów: Edyta Duda-Olechowska, Maria Wojtyszko, Anna Wakulik, Elżbieta Chowaniec, Hanna Szczerkowska, Agnieszka Głębicka, Jarek Murek Murawski, Wojciech Solarz, Łukasz Bluszcz.

Będą bezczelne skecze, odjechane monologi, niepoważne scenki i piosenki. Wybrane z kilkunastu dotychczasowych odsłon. Będzie też mnóstwo rzeczy, których się nie spodziewamy. Pojawią się nowi i niezapowiedziani goście.

Laboratorium Dramatu
ul. Olesińska 21,
Warszawa – Mokotów

Dodaj komentarz