• 2011-05-19

Koncert Coke Live Fresh Noise 2011

20 maja 2011 roku o godzinie 18.30 w warszawskim klubie Palladium odbędzie się Coke Live Fresh Noise 2011. Na jednej scenie spotkają się finaliści tegorocznej edycji konkursu oraz gwiazdy: L.U.C, Kamp!, L.Stadt i ubiegłoroczny zwycięzca Coke Live Fresh Noise – zespół Irena.

Coke Live Fresh Noise 2011

Coke Live Fresh Noise 2011

Coke Live Fresh Noise cieszył się w tym roku niezwykłym powodzeniem. Do udziału w programie zgłosiło się 400 zespołów i solistów. Po pierwszej selekcji zostało 20 artystów, którzy wzięli udział w warsztatach w najlepszych studiach nagraniowych w Polsce. Wśród wykładowców znaleźli się m.in. Plan B (niegdyś kompozytorzy Sistars, aktualnie producenci m.in. Agnieszki Chylińskiej), Marcin Bors (współpracownik Hey, Lao Che i Myslovitz), Bartek Dziedzic (współtwórca sukcesu ostatniej płyty Brodki) oraz L.U.C.

W połowie kwietnia rozpoczęło się głosowanie publiczności na najlepszych uczestników Coke Live Fresh Noise, w wyniku którego została wyłoniona finałowa trójka: Dead On Time, Hajva oraz Vallium. Skład uzupełniają dwa zespoły wybrane przez jury: Last Blush i New New. Wszyscy zaprezentują się podczas piątkowego koncertu w Palladium. 24 maja rozpocznie się głosowanie w Internecie, które potrwa do 9 czerwca, a w jego wyniku zostanie wybrany zwycięzca programu. Nagrodą będzie występ laureata podczas Coke Live Music Festival 2011 w Krakowie.

Finaliści Coke Live Fresh Noise:

Dead On Time – 5-osobowy zespół pochodzący ze Szczecina. Muzykę, którą wykonują sami określają, jako połączenie nowoczesnego rocka i post-hardcore’u.

Hajva – Przygodę z muzyką rozpoczęli w 2006 roku, jeszcze w czasach liceum, ale ostateczny skład zespołu wyklarował się dopiero dwa miesiące temu. Hajva swoje brzmienie określa, jako mocny, melodyjny rock inspirowany Papa Roach, Muse i Avenged Sevenfold.

Vallium – krakowski zespół powstały w 2005 roku. Rockowe brzmienie grupy inspirowane jest głównie grunge’m i nu-metalem, choć znaczny wpływ miała na nie również muzyka lat 70-tych. W 2010 roku Vallium wydało mini album Sen o rzeczywistości. Jednak, jak podkreślają sami, Vallium to przede wszystkim pełne energii koncerty, których dotychczas zagrali ponad 100.

Last Blush – Dorota Morawska i Adam Nowak, choć poznali się dopiero w 2010 roku, dzięki ogłoszeniu zamieszczonemu w Internecie, to obydwoje związani są z muzyką od lat, realizując swoją pasję w ramach różnorodnych projektów rockowych i elektronicznych. Repertuar Last Blush obejmuje zarówno utwory pełne agresywnych syntezatorów, jak i spokojne i nastrojowe kompozycje nawiązujące do trip-hopu i downtempo.

New New – gdańskie trio, powstało w 2010 roku z potrzeby tworzenia muzyki, ale niebanalnej i na wysokim poziomie artystyczno-wykonawczo-brzmieniowym . To, co u innych już było, w przypadku New New jest zapowiedzią nowego twierdzą muzycy. Czerpiąc inspirację z muzyki lat 80, Prince’a i Michael’a Jacksona, tworzą brzmienia stojące na pograniczu popu i szeroko rozumianej elektroniki.

20 maja 2011 roku, godzina 18.30
Klub Palladium
ul. Złota 9
Warszawa

Dodaj komentarz