• 2011-05-17

Wystawa fotografii Włodzimierza Krzemińskiego

30 maja 2011 roku o godzinie 18.00 w Starej Galerii ZPAF w Warszawie odbędzie się wernisaż fotografii Włodzimierza Krzemińskiego Fotografie 1981-2011.

fot. Włodzimierz Krzemiński "Warszawa"

fot. Włodzimierz Krzemiński "Warszawa"

Zaprezentowana wystawa Włodzimierza Krzemińskiego przedstawia fotografie wykonane na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Wśród prac zobaczyć będzie można fotografie z cyklu Spektakle, należące do nurtu fotografii miejskiej – street photo, z której Włodzimierz Krzemiński jest, obok fotografii reportażowej najbardziej znany.

Drugim prezentowanym na wystawie cyklem będzie Dialog, który jest refleksją artysty na temat fotografii zamieszczanych i komentowanych w galeriach internetowych.

Wystawa złożona z 60 prac będzie największą dotychczasową prezentacją fotografii Włodzimierza Krzemińskiego w Warszawie.

Włodzimierz Krzemiński -ur. w 1953 r. w Warszawie. Zaczął fotografować dzięki Andrzejowi Żmudzie, koledze z wojska. Aktywnie działał w Warszawskim Towarzystwie Fotograficznym, pracował także w Zamku Królewskim jako fotograf. Jest członkiem ZPAF od 1987 roku. Brał udział w licznych wystawach, m.in.: Droga i jej ludzie – Galeria FF, Military Style – Mała Galeria Obok ZPAF, Fotografia Wyobraźni, Stara Galeria ZPAF, Visioni & Sensazioni – Instytut Polski w Rzymie, Gdzie jesteśmy? – Stara Galeria ZPAF, 16 fotografii - wystawa w ramach festiwalu Miesiąca Fotografii w Krakowie (2006). Wykładowca fotografii w Studium Fotografii ZPAF, w Europejskiej Akademii Fotografii oraz w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie.

Kuratorem wystawy jest Jagna Olejnikowska

Wystawa trwać będzie od 30 maja do 23 czerwca 2011 roku
Stara Galeria ZPAF
Plac Zamkowy 8
Warszawa

Dodaj komentarz